Dodano: 25 października 2023 07:06

Boguszów-Gorce. 41-latek zaatakował seniorkę. Grozi mu kara nawet do 18 lat więzienia!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Do ataku na 64-letnią mieszkankę powiatu wałbrzyskiego doszło dwa tygodnie temu. Mężczyzna zaatakował na ulicy bezbronną kobietę, a później ukradł jej sporą ilość gotówki. – Multirecydywista decyzją sądu został już tymczasowo aresztowany – informuje Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu.

Kobieta została zaatakowana 10 października przed godziną dziewiątą na ulicy Głównej w Boguszowie-Gorcach. Jak relacjonuje policja, mężczyzna szarpał 64-latkę za ubrania, by ostatecznie pchnąć ją o ścianę budynku, a później zabrał kobiecie tysiąc czterysta złotych, które miała przy sobie. Kobiecie nic poważnego się nie stało. Chwilę później zgłosiła się do miejscowego komisariatu.

– Pomimo iż 41-latek oddalił się z miejsca zdarzenia, w minione niedzielne popołudnie wpadł w ręce boguszowskich i mieroszowskich policjantów. Realizując zebrane w sprawie informacje funkcjonariusze ustalili, że sprawca ukrywa się w jednym z mieszkań przy ul. Wyspiańskiego w Boguszowie-Gorcach – informuje Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu.

REKLAMA

Mężczyzna usłyszał prokuratorski zarzut rozboju w warunkach wielokrotnego powrotu do przestępstwa. Decyzją sądu trzy najbliższe miesiące spędzi w areszcie. Mieszkańcowi Boguszowa-Gorc grozi kara do 18 lat więzienia.

Boguszów-Gorce. 41-latek zaatakował seniorkę. Grozi mu kara nawet do 18 lat więzienia fot. Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Boguszów-Gorce. 41-latek zaatakował seniorkę. Grozi mu kara nawet do 18 lat więzienia fot. Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Zobacz także