Dla kogo wałbrzyskie Mieszkanie Plus? Ciągle mało chętnych

23 stycznia 2019 09:34. Nowo budowane w programie MieszkaniePlus bloki mieszkalne przy ulicy Husarskiej w Wałbrzychu. 18.12.2018 r. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Nie ma chętnych na mieszkania wybudowane na Podzamczu z rządowego programu Mieszkanie Plus. Jak podaje Radio Wrocław, na kilka dni przed zakończeniem naboru wniosków na 190 dostępnych lokali złożono jedynie 80 wniosków.

Z puli 190 mieszkań kilkanaście, należących do gminy, przeznaczonych zostanie na mieszkania dla lekarzy i pielęgniarek chcących pracować w Wałbrzychu. Na 80 lokali są chętni. Reszta, według informacji Radia Wrocław, czyli ponad 100 mieszkań będzie stało pustych.

Jeszcze kilka miesięcy temu prezydent Roman Szełemej zapewniał, że o chętnych na mieszkania budowane przy ulicy Husarskiej nie trzeba się obawiać. Samych wniosków, które pozostały z rozdziału mieszkań komunalnych, pozostało ponad 400 – to z pewnością mogło napawać optymizmem. Chętnych  jednak brakuje.

REKLAMA

Zachętą do wynajmowania mieszkań z rządowego projektu z pewnością nie jest ustalony przez koordynatora programu czynsz, oscylujący w wysokości od ok. 18,60 do 25 złotych / m2. Według naszych informacji to główny powód niechęci do zajmowania wolnych lokali. Tu należy wyraźnie podkreślić, że wysokość czynszu ustala rządowa spółka PFR Nieruchomości, zajmująca się koordynacją rządowego projektu, a nie Gmina Wałbrzych.

Wnioski na Mieszkania Plus w blokach budowanych przy ulicy Husarskiej można składać do końca stycznia w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miasta w Wałbrzychu.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 23 stycznia 2019 09:34
`