Mieszkanie Plus Wałbrzych. Znamy wysokości czynszów

18 grudnia 2018 08:53. Nowo budowane w programie MieszkaniePlus bloki mieszkalne przy ulicy Husarskiej w Wałbrzychu. 18.12.2018 r. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Od dziś ruszyły zapisy na nowo wybudowane, w ramach programu Mieszkanie Plus, mieszkania przy ulicy Husarskiej. Według wstępnych szacunków o 192 lokale ubiegać się będzie co najmniej dwukrotnie większa liczba chętnych. Umowy najmów zawierały będą możliwość dojścia do własności.

Według prezydenta Wałbrzycha Romana Szełemeja na samej liście rezerwowej, jaka pozostała po rozdziale mieszkań gminnych przy wybudowanych przy ulicach Jana Pawła II, Paderewskiego i Husarskiej pozostało niemal 400 chętnych. Do tego dochodzą kolejne rodziny, deklarujące chęć zamieszkania w nowych blokach.

Szczegółowe informacje dotyczące warunków najmu, niezbędnych dokumentów oraz kryteriów według których lokale będą przyznawane znajdują się na stronie internetowej wałbrzyskiego projektu.

REKLAMA

– Na stronie zamieszczono też informacje dotyczące wysokości czynszów oraz metraż mieszkań i kalkulatory, dzięki którym, można policzyć swoją zdolność czynszową czy dopłaty. Do pobrania jest też komplet dokumentów, które trzeba złożyć w urzędzie miasta, by ubiegać się o mieszkanie – powiedział Dziennikowi Piotr Mechecki, dyrektor inwestycyjny PFR Nieruchomości.

Dla najemców udostępniono mieszkania o powierzchni od 35 do 73 metrów kwadratowych. Aby ubiegać się o mieszkania należy wypełnić zamieszczone na stronie internetowej dokumenty i złożyć je w Urzędzie Miasta. Przewidywany termin oddania do użytku mieszkań to pierwszy kwartał 2019 roku.

Czynsz w nowo oddawanych blokach będzie różny w zależności od spełnianych kryteriów, będzie jednak oscylował w okolicach 20 zł /m2 oraz ok. 24 zł/m2 przy opcji dojścia do własności. Najemcom będą przysługiwały dopłaty do czynszów w wysokości ok. 5 zł m2, nie większe jednak niż 400 zł.

– Dla przykładu rodzina 2+2, bez względu na wielkość lokalu, może liczyć na dopłatę nie większą niż 350 zł miesięcznie. – ocenia dyrektor Piotr Mechecki

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 18 grudnia 2018 08:53
`