Blisko 130 chorych na COVID w szpitalu w Wałbrzychu. Sytuacja jest trudna. Placówka nie odwołuje jednak planowanych zabiegów

18 marca 2021 13:03. Szpital tymczasowy w Wałbrzychu fot. Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Specjalistyczny Szpital imienia doktora Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu dysponuje 131 miejscami dla pacjentów z COVID-19. Zajętych jest w tej chwili 127 miejsc. Sytuacja zmienia się jednak z godziny na godzinę. Placówka stara się jednak pracować normalnie i nie odwoływać planowanych zabiegów.

Miejsca dla pacjentów chorych na COVID-19 dostępne są w placówce między innymi w ramach powołanego kilka miesięcy temu szpitala tymczasowego. Sytuacja jest poważna, bo niemal wszystkie miejsca są zajęte, a zdarza się, że w ciągu doby do placówki trafia nawet dwudziestu pacjentów wymagających opieki. Dodatkowo zajętych jest jedenaście respiratorów.

Wolne miejsca to jednak nie jedyny problem. Sporym wyzwaniem jest chociażby zapewnienie ciągłości dostaw tlenu, którego w ostatnich dniach placówka w związku z hospitalizacją chorych na COVID-19 zużywa znacznie więcej.

REKLAMA

Szpital zapewnia opiekę chorym na koronawirusa, ale także pamięta o pacjentach cierpiących z powodu innych chorób. Placówka nie podjęła decyzji o odwołaniu planowanych zabiegów, choć zgodę na to dało Ministerstwo Zdrowia. Każdorazowo, decyzja o ewentualnym przesunięciu zabiegu jest podejmowana po konsultacji pacjenta z lekarzem. Medycy starają się jednak by wszystkie zabiegi były prowadzone zgodnie z planem.

Przypomnijmy, dziś resort zdrowia poinformował o 27 278 nowych, potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem w ciągu ostatniej doby. Dolny Śląsk uplasował się na czwartym miejscu pod względem liczby pozytywnych testów.

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Dodano: 18 marca 2021 13:03
`