23 tysiące złotych na II Biennale Mistrzów Ceramiki

9 czerwca 2015 10:54. Muzeum Porcelany w Wałbrzychu. fot. archiwalna. Fot. Jacek Zych

Muzeum Porcelany (dawne Muzeum w Wałbrzychu) otrzymało 23 tys. zł dofinansowania do realizacji II Biennale Mistrzów Ceramiki. Wniosek wałbrzyskiego muzeum był jednym z 200 pozytywnie rozpatrzonych, wśród ponad 1700 instytucji i organizacji aplikujących o środki w ramach programu „Kultura – Interwencje” ogłoszonego przez Narodowe Centrum Kultury.

Biennale Mistrzów Ceramiki to inicjatywa, którą muzeum podjęło przed z górą dwoma laty, chcąc przybliżyć swoim gościom temat współczesnej ceramiki artystycznej. Podczas wystaw prezentowany jest dorobek najwybitniejszych polskich artystów ceramików, jednym z założeń Biennale jest też eksponowanie prac dotychczas nie pokazywanych publiczności, często leżących poza głównym nurtem zainteresowań twórczych artystów. W październiku tego roku – dzięki dofinansowaniu z Narodowego Centrum Kultury – odbędzie się w ramach Biennale wystawa prac prof. Ireny Lipskiej-Zworskiej, wybitnej artystki, związanej z wrocławską Akademią Sztuk Pięknych, uhonorowanej m.in. Złotym Medalem Zasłużony Kulturze „Gloria Artis”.

Prace pokazywane na wystawie pochodzić będą ze zbiorów artystki, z kolekcji Fundacji „Unikat” będącej współorganizatorem wystawy oraz ze zbiorów muzeum. Wernisaż zaplanowany jest na 20 października.

REKLAMA

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 9 czerwca 2015 10:54
`