Bezpieczna droga do szkoły

1 września rozpocznie się nowy rok szkolny. W związku z tym wałbrzyscy policjanci rozpoczęli już wzmożone działania prewencyjno-edukacyjne pod kryptonimem „Bezpieczna droga do szkoły”.

W związku ze zbliżającym się nowym rokiem szkolnym wałbrzyscy policjanci rozpoczęli działania prewencyjne na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej pod kryptonimem „Bezpieczna droga do szkoły”. Głównym celem tej akcji jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom w drodze do i ze szkoły. Już teraz policjanci sprawdzali w rejonach szkół, między inny stan dróg oraz prawidłowości ustawienia i stan techniczny znaków drogowych, w tym również urządzeń ostrzegawczych i zabezpieczających.

Od pierwszego dnia, w okolicach szkół pojawią się zwiększone ilości patroli Policji i Straży Miejskiej. Będziemy obecni przy wszystkich placówkach oświatowych. Tak wyglądać będzie pierwszy etap działań. W drugim etapie funkcjonariusze będą uczestniczyć w spotkaniach i pogadankach z uczniami najmłodszych klas. Pogadanki te dotyczyć będą bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły. Policjanci pomogą najmłodszym poznać przepisy i ogólne zasady bezpieczeństwa w teorii, jak i w praktyce. Zdobytą wiedzą dzieci będą mogły się pochwalić biorąc udział w konkursach przygotowanych na festyn policyjny „Bezpiecznie do szkoły – stop wypadkom”. Festyn odbędzie się 5 września na parkingu Centrum Edukacyjno – Kulturalnego przy ul. Kasztelańskiej w Wałbrzychu. Ponadto funkcjonariusze wałbrzyskiej komendy sprawdzą stan techniczny, oznakowanie i wyposażenie autobusów szkolnych i innych pojazdów przewidzianych do zbiorowego przewozu dzieci i młodzieży. Właściciele firm przewozowych jak i sami kierowcy tych pojazdów muszą pamiętać, że są odpowiedzialni również za bezpieczeństwo naszych dzieci.

Prosimy wszystkich kierowców o ostrożną jazdę, zwłaszcza w rejonach szkół. Pozwólmy dzieciom bezpiecznie dotrzeć do szkoły i powrócić do domu.

REKLAMA

W tym czasie bardzo ważna jest również, albo przede wszystkim postawa rodziców i opiekunów. Dajmy najmłodszym dobre, prawidłowe wzorce. Pokażmy dziecku najbezpieczniejszą drogę do jego szkoły i drogę powrotną do domu. Uczmy dzieci, że przez jezdnię można przechodzić tylko w miejscach dozwolonych, w sposób bezpieczny i rozsądny. Zwróćmy uwagę na ubiór naszych dzieci i ich plecaki. Wyposażmy je w widoczne po zmroku odblaskowe elementy.

źródło: Policja

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Dodano: 28 sierpnia 2015 17:20
`