Dodano: 11 maja 2022 13:47

Będzie łatwiejszy dojazd do S3

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Starościna powiatu jaworskiego podpisała umowę na przeprowadzenie gruntownego remontu odcinka drogi w Sadach Dolnych. To ostatni, niewyremontowany fragment drogi łączącej Wałbrzych i S3.

Remont drogi w Sadach Dolnych to kontynuacja remontu drogi łączącej Stare Bogaczowice i węzeł S3 w Sadach Dolnych. Pierwszy odcinek, jeszcze w powiecie wałbrzyskim wyremontowano i oddano do użytku w 2018 roku. Remont drugiego, łączącego granice powiatów z miejscowością Sady Dolne zakończono w kwietniu tego roku. Do zrobienia pozostał kilkukilometrowy odcinek biegnący przez wieś Sady Dolne, aż do węzła S3 Bolków.

Przebudowana zostanie jezdnia, pobocza, kanalizacja deszczowa oraz zatoki autobusowe. – tłumaczyła reporterce radia Legnica.fm starosta powiatu jaworskiego Aneta Kucharzyk.

REKLAMA

Z przebudowy zadowolony jest także burmistrz Bolkowa, w którego granicach administracyjnych leżą Sady Dolne.

Jest to arteria łącząca gminę Bolków z Aglomeracją Wałbrzyską, więc spodziewamy się, że zarówno mieszkańcy, jak i turyści zmierzający do drogi S3 będą chętnie z niej korzystali. – powiedział w radio Legnica.fm burmistrz Bolkowa Grzegorz Kucab.

Wartość zadania to blisko 4,5 mln zł. Większość pieniędzy pochodzi z Polskiego Ładu, część z budżetów gminy Bolków i Powiatu Jaworskiego.  Nowy odcinek ma być gotowy za pół roku.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Jaworze


REKLAMA

Źródło: Starostwo Powiatowe w Jaworze

Postaw mi kawę na buycoffee.to

  • Magda pisze:

    Ok dziennikarze jak już coś piszecie to piszecie dokładnie. Kim jest Iwona Kucharzyk starościna powiatu jaworskiego? Bo starosta powiatu jaworskiego to ANETA Kucharzyk!

  • Sadowianka pisze:

    Wszyscy się cieszą z remontu drogi, szkoda tylko, że mieszkańcy Sadów będą musieli znosić ogromny ruch na tej drodze, gdzie niestety przy okazji remontu drogi nie wybudowano chodnika, jak chociażby w Starych Bogaczowicach. Już w tej chwili ruch jest zagęszczony, a przecież w połowie tej drogi jest szkoła, do której uczęszczają dzieci.

  • Gość pisze:

    Co robią włodarze Wałbrzycha że takie duże miasto a nie ma dojazdu do drogi ekspresowej.

  • Zobacz także