Dodano: 28 lutego 2023 13:07

Audi zatrzymało się na drzewie w Szczawnie-Zdroju. Jego kierowca miał ponad dwa promile i nie miał prawa jazdy

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wracamy do wczorajszego wypadku osobówki na skrzyżowaniu ulicy Kolejowej i Słowiańskiej w Szczawnie-Zdroju. Jak już informowaliśmy, to tam jazdę na niewielkim drzewie zakończył kierowca Audi. Okazuje się, że mężczyzna był pijany. Jak dziś informuje policja, miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie.

Wczoraj około godziny siedemnastej dzielnicowy pierwszego komisariatu, który był już po służbie, zauważył na ulicy Przyjaciół Żołnierza w Wałbrzychu kompletnie pijanego mężczyznę wsiadającego do auta.

Dzielnicowy nie zdążył zatrzymać kierowcy, ale wezwał wsparcie. Policjanci trafili na poszukiwany pojazd na ulicy Kolejowej. Tam, gdy próbowali zatrzymać auto, jego kierowca uderzył w jadący z przeciwka samochód, a później zatrzymał się na niewielkim drzewie. Badanie pokazało, że sprawca kolizji miał 2,06 promila alkoholu  w organizmie. Do tego nie miał prawa jazdy, bo w listopadzie ubiegłego roku stracił je za jazdę w stanie nietrzeźwości.

REKLAMA

Samochód 42-letniego mieszkańca powiatu wałbrzyskiego trafił na parking strzeżony na jego koszt. Mężczyźnie za popełnione przestępstwo drogowe grozi kara pozbawiania wolności do lat 2, wieloletni zakaz kierowania pojazdami, a także wysoka grzywna – informuje wałbrzyska policja.

To nie jedyny kierowca, który wsiadł wczoraj za kółko po alkoholu, i którego zatrzymała policja.

Rano policjanci zostali wezwani do jednej z firm na Szczawienku, gdzie pojawił się kierowca, którego podejrzewano o jazdę w stanie nietrzeźwości. Policjanci zbadali mężczyznę. Okazało się, że 22-latek miał 0,5 promila alkoholu w organizmie.

fot. użyczone / czytelnik

fot. użyczone / czytelnik

fot. użyczone / czytelnik

fot. użyczone / czytelnik

fot. użyczone / czytelnik

 

Postaw nam kawę na buycoffee.to

  • Pli pisze:

    Tego kutasa to powinno się zamknąć za jazdę po pijaku świadomie wsiadł nie mając prawka po pijaku a więc trzeba takie ścierwo traktować jak potencjalnego zabójcę i takie zarzuty mu postawić tj usiłowanie zabójstwa dobrze że tylko przerysował tamte auto a nie doprowadził do czołowego takie ludzkie ścierwa zabijają właśnie takie rodziny w więc kryminał na całego a w kryminale dupsko urzyte na maksa.

  • JU pisze:

    To jakaś plaga z pijanymi w Szczawnie. W sobotę późnym wieczorem na Kolejowej jakiś eunuch spowodował czołówkę. Też miał dwa promile i rosło.

  • On. pisze:

    Szkoda drzewa…

  • Zobacz także