Czy ARP wraz z TF Silesia kupią koksownię Victoria? Dowiemy się już za kilka dni.

20 czerwca 2016 21:13. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Koksownia Victoria idzie na sprzedaż. To już pewne. Agencja Rozwoju Przemysłu, wspólnie z TF Silesia, jest zainteresowana nabyciem większościowego pakietu akcji w należącej do grupy JSW koksowni Victoria – poinformowała PAP rzeczniczka ARP Joanna Zakrzewska. Negocjacje trwają – zaznaczyła. Na początku czerwca Jastrzębska Spółka Węglowa potwierdziła, że negocjacje ws. sprzedaży akcji spółki SEJ i koksowni Victoria w Wałbrzychu mają zakończyć się w czerwcu.

Zakładamy że (sfinalizowanie negocjacji z ARP i TF Silesia ws. Victorii – PAP) nastąpi do końca czerwca. Wielkość pakietu jest przedmiotem negocjacji z potencjalnymi inwestorami. Poinformujemy o tym po zakończeniu rozmów w tej kwestii” – podała dla PAP rzeczniczka JSW Katarzyna Jabłońska-Bajer.

ARP poinformowała natomiast, że Agencja wspólnie z TF Silesia „jest zainteresowana nabyciem większościowego pakietu akcji w koksowni Victoria”.

REKLAMA

Jastrzębska Spółka Węglowa będąca właścicielem Wałbrzyskich Zakładów Koksowniczych „Victoria” ma bardzo poważne problemy finansowe. Wartość akcji notowanej na GPW spółki od maja do czerwca 2016 spadła z 20 do 10 zł za sztukę. W poniedziałek (13 czerwca) wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski spotkał się ze stroną społeczną Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Rozmowy dotyczyły programu restrukturyzacji spółki. Jak poinformował minister, poprzez wykupienie udziałów prywatnego banku uregulowany został akcjonariat spółki.

Firmy okołogórnicze świadczące usługi na rzecz JSW mają problem z regulowaniem płatności i wypłacaniem wynagrodzeń. Część z nich zmuszona jest do zaciągania kredytów. Katarzyna Jabłońska-Bajer, rzeczniczka JSW zapewnia, że firma szuka możliwości pozyskania dodatkowych środków finansowych. – Jeśli uda się doprowadzić do finału prowadzone w tej kwestii rozmowy, pod koniec czerwca uda się uregulować większość przeterminowanych zobowiązań – mówi. – Zobowiązania regulujemy w miarę naszych możliwości finansowych. To nie zależy od naszej dobrej woli, tylko od sytuacji  firmy i całego sektora wydobywczego – dodaje.

Wałbrzyskie Zakłady Koksownicze są częścią Jastrzębskiej Spółki Węglowej od 2011 roku.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 20 czerwca 2016 21:13
`