Czarny Bór. Najpierw bili, potem ciągnęli za samochodem, a w końcu dusili plastikową torbą

11 maja 2017 08:00. Rzecznik policji w Kamiennej Górze, asp. sztab. Grzegorz Szewczyk. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Trzech mieszkańców Gminy Czarny Bór zostało zatrzymanych przez policjantów Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze, pod zarzutem usiłowania dokonania wspólnie i w porozumieniu zabójstwa 28-latka.

Do zdarzenia doszło w nocy 7 maja 2017 r. Przebywający na terenie Kamiennej Góry mężczyzna zadzwonił po swoich znajomych z prośbą o przetransportowanie go do innej miejscowości na terenie powiatu wałbrzyskiego. W umówione miejsce podjechał samochód osobowy z trzema mężczyznami w środku, do którego wsiadł pokrzywdzony. Pojazd udając się w kierunku Wałbrzycha zboczył z trasy i skierował się do byłego kamieniołomu w miejscowości Borówno. Ofiara po wyjściu z pojazdu została przewrócona na ziemię i była brutalnie bita przez sprawców. Swoją ofiarę sprawcy mieli bić łańcuchem, ciągnąć za samochodem, a w końcu dusić plastikową torbą. Na szczęście pokrzywdzonemu w pewnym momencie udało się oswobodzić i uciec z miejsca zdarzenia. Przez las dotarł do Krzeszowa, skąd jeden z mieszkańców wezwał pomoc.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze ustalili i zatrzymali trzy osoby podejrzane o usiłowanie zabójstwa 28-letniego mieszkańca Gminy Czarny Bór. Zatrzymani to mieszkańcy Gminy Czarny Bór w wieku 22, 23 i 35 lat. Podczas zatrzymania 22-latka, ten za pomocą siekiery usiłował uderzyć funkcjonariusza wydziału kryminalnego. Szybko został jednak obezwładniony.

REKLAMA

Sąd zastosował tymczasowe aresztowanie wobec zatrzymanych na okres 3 miesięcy. Przypomnijmy, że za usiłowanie zabójstwa grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Kamiennej Górze
asp. szt. Grzegorz Szewczyk

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 11 maja 2017 08:00
`