Dodano: 5 stycznia 2023 11:51

Alba tańsza od MZUK? Śmieci z urzędu omal nie zabierała konkurencyjna dla miejskiej spółki firma

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

To Alba zgłosiła korzystniejszą cenowo ofertę na zapytanie ofertowe wystosowane przez wałbrzyski magistrat. Zapytanie dotyczyło wywozu odpadów z kilku miejskich nieruchomości znajdujących się na terenie wałbrzyskiego Śródmieścia. Alba zaproponowała za usługę niespełna 88 tysięcy złotych, Miejski Zakład Usług Komunalnych… ponad 108 tysięcy.

Zapytanie ofertowe Urząd Miejski w Wałbrzychu opublikował na początku grudnia. Chodziło o odbiór, wywóz i zagospodarowanie śmieci z urzędowych budynków przy Placu Magistrackim, Limanowskiego, Słowackiego czy na Rynku. W sumie zapytanie dotyczyło sześciu lokalizacji. Chodziło o odbiór nie tylko odpadów zmieszanych, ale także tych, które zostały przez urzędników już posortowane. Zapytanie dotyczyło odbioru odpadów przez cały 2023 rok.

Ostatecznie do urzędu wpłynęły trzy oferty. Najdroższa, opiewająca na ponad 140 tysięcy złotych przygotowana była przez Komunalnik. Najtańszą, na kwotę niespełna 88 tysięcy, przygotowała Alba. Miejski Zakład Usług Komunalnych w Wałbrzychu zaproponował cenę ponad 108 tysięcy złotych.

REKLAMA

Gdyby postępowanie zakończono na tym etapie, to Alba by odbierała śmieci z urzędu. Dopiero w negocjacjach MZUK zaproponował niższą cenę, która ostatecznie opiewa na niespełna 84 tysiące złotych, czyli jest o około 24 tysiące niższa od pierwotnej. Pozostałe firmy nie wzięły udziału w negocjacjach cenowych, zatem ostatecznie to MZUK odbierze śmieci z urzędu.

fot. ilustracyjne. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

fot. ilustracyjne. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

fot. ilustracyjne. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Postaw nam kawę na buycoffee.to

 • Wałbrzyszanin pisze:

  „Odbierze” to puste słowo zważywszy na „odbiór” obecny od mieszkańców. Przyjeżdżają kiedy chcą, grafika odbioru zupełnie się nie trzymają, wyjmują kilka worków z wierzchu kubła, kubła nie ruszając, reszta zostaje i śmierdzi. Odpady zielone latem i jesienią odbierali raz w miesiącu zamiast co tydzień. Jakość pracy w porównaniu do Komunalnika czy Alby tragiczna. Teraz zaprzestaną odbierać odpady zielone i niektóre inne. A prezydent Szełemej mówił, że dla mieszkańców się nic nie zmieni gdy odpady przestanie odbierać Alba. Pamiętajcie przy wyborach do Sejmu bo już się tam pcha.

 • Boy pisze:

  Mzuk to partacze już komunalnik był nawet lepszy

 • Zbyniu pisze:

  MZUK to jakaś tragedia kiedy chcą to przyjadą kiedy im się podoba to wywiozą im nie jest w ogóle potrzebny grafik

 • Krysta pisze:

  MZUK TO najgorsza firma.Smieci nie są odbierane na czas

 • Adi pisze:

  Tragedia

 • J23 pisze:

  Śmieci w Wałbrzychu- żenada i wstyd. Wystarczy przespacerować się ul. Batorego od Szpitala do 11 listopada, albo Szmidta. Śmieci, buteleczki po małpkach, zawalone gratami tzw. boksy śmietnikowe.

 • Wałbrzyszanin pisze:

  Kompromitacja urzędników z Wałbrzycha, doktorek twierdził ze jego wykonawca jest najtańszy, kolejny raz magistrat się osmiesza

 • Marcin pisze:

  Na Orkana wszystko ok z wywozem przez mzuk. A jeżeli miasto na tym oszczędza jestem za

 • Zobacz także