Aktualizacja: Droga ma być przejezdna od 15:00. UWAGA! Zamknięta droga Szczawno Zdrój – Stare Bogaczowice – Dobromierz

11 października 2017 09:08. Fotografia archiwalna. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Aktualizacja, godz. 14.00

Według informacji jakie uzyskaliśmy od  Z-cy Dyr. ds. Inwestycji Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei  we Wrocławiu Marka Stojaka ruch na drodze nr 375 ma zostać przywrócony ok. godz. 15-16. Jak podkreślił w rozmowie z Dziennikiem dyrektor Marek Stojak był to najbardziej rozległy wyciek jaki miał miejsce w ciągu ostatnich kilku lat.

Uwaga kierowcy. Od rana zamknięta jest droga Szczawno Zdrój (od pomnika Ułanów Nadwiślańskich) przez Strugę, Stare Bogaczowice aż do Dobromierza. Na kilkunastokilometrowym odcinku drogi usuwana jest rozlana na jezdni  substancja ropopodobna.

REKLAMA

Dojazd do tych miejscowości od strony Wałbrzycha możliwy jest tylko od strony Świebodzic. Analogiczna sytuacja jest z dojazdem do Wałbrzycha, ponieważ ruch wstrzymany jest w obu kierunkach.

W tej chwili (godz. 9.10) Nie wiadomo jak długo droga będzie zamknięta. Dyspozycja w tej sprawie należy do zarządcy tej drogi, czyli Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei z Wrocławia, jednak przebywający na miejscu inspektor odmówił udzielenia takiej informacji, odsyłając nas do rzecznika prasowego we Wrocławiu.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 11 października 2017 09:08
`