Agnieszka Derda „Mistrzynią wizażu PWSZ w Wałbrzychu”. Jej makijaż w stylu pin-up girl zachwycił jurorów

22 kwietnia 2015 09:57. © tekst: Alicja Śliwa, fotografia: Jacek Zych

Czerwone usta, czarne kreski na oczach, seksowna sylwetka to cechy charakterystyczne pin-up girl. Studentki kosmetologii PWSZ AS w Wałbrzychu przedstawiły swoją wizję makijażu w tym stylu podczas I Mistrzostw Wizażu zorganizowanych przez uczelnię. Agnieszka Derda wykonała najlepszy makijaż pin-up girl. Drugie miejsce zajęła Katarzyna Górajewska, trzecie Kornelia Muszyńska. Gościem specjalnym i jurorem mistrzostw był Olaf Tabaczyński, Międzynarodowy Mistrz Makijażu i Mistrz Polski Makijażu i Stylizacji.

Uczestniczki I Mistrzostw Wizażu PWSZ zaprezentowały swoje umiejętności w makijażu pin-up girl ze szczególnym uwzględnieniem kolorystyki i sposobu operowania kolorem. Stylizacja modelki była sprawą drugorzędną, ale istotną przy całościowej ocenie. – Pin-up wywodzi się z lat 60., a one opierają się na latach 50. Te z kolei stoją w makijażu w kontrapunkcie do dopiero co zakończonej wojny. W związku z tym lata 50. to jest ekspresja kobiet, natomiast 60. to jest perfekcyjna pani domu. Warto sięgnąć po film „Żony ze Stepford”, bo on świetnie obrazuje tamte lata. Makijaż jest niezwykle perfekcyjny, dokładny i graficzny. Mocniejsze są brwi, mocniejsze są linery i usta. Twarz, cera jest nieskazitelna, więc w związku z tym ważny jest podkład. To, co pojawia się w latach 60. i przechodzi w 70., to po raz pierwszy mamy do czynienia z lekko opaloną skórą. Te wszystkie wytyczne dają nam składową tego, co będzie oceniane – powiedział w rozmowie z nami, goszczący na zawodach, członek jury, mistrz świata w wizażu – Olaf Tabaczyński.

Ogólnopolskie Mistrzostwa Wizażu odbywają się na PWSZ AS w Wałbrzychu po raz pierwszy. Jedną z jurorek była Malwina Siwiec, absolwentka PWSZ i wielokrotna laureatka Mistrzostw Polski Makijażu i Wizażu. – Jestem bardzo podekscytowana i zazdroszczę koleżankom, że mogą brać udział na naszej uczelni w takim konkursie, ja takiej możliwości nie miałam. Uczestniczyłam za to w wielu mistrzostwach Polski. Z PWSZ zostałam wydelegowana na Akademickie Mistrzostwa do Zielonej Góry, które wygrałam. Dzisiejszy temat uważam za dość prosty, bo mamy zdefiniowane zasady – mówi Malwina Siwiec.

I Mistrzostwa Wizażu PWSZ o tytuł „Mistrzyni wizażu PWSZ w Wałbrzychu” Pin-up girl. Wałbrzych, kwiecień 2015. Fot. Jacek Zych | Dziennik Wałbrzych | Wszelkie prawa zastrzeżone

Uczestnicy i Jury I Mistrzostw Wizażu PWSZ o tytuł „Mistrzyni wizażu PWSZ w Wałbrzychu” Pin-up girl. Wałbrzych, kwiecień 2015. Fot. Jacek Zych | Dziennik Wałbrzych | Wszelkie prawa zastrzeżone

REKLAMA

W finale wzięło udział dziewięć finalistek, które wcześniej musiały przygotować face charta, czyli szkic makijażu na papierze. Następnie ten projekt przenieść na modelkę. – Większość finalistek to studentki pierwszego roku kosmetologii. Widzę, że sobie dobrze radzą, więc poziom będzie wysoki. Studentki oprócz cennego tytułu powalczą również o nagrody rzeczowe ufundowane przez firmy: Ikor, Nantes, Freihaut oraz o wydrukowanie mistrzowskich makijaży w ogólnopolskim magazynie „E – makijaż” – Katarzyna Fitrzyk, wykładowca z zakresu makijażu, wizażu, kosmetologii PWSZ AS w Wałbrzychu.

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 22 kwietnia 2015 09:57
`