Dodano: 14 stycznia 2023 11:09
Parlamentarzyści i radni PO: Fabryka Krzysztof potrzebuje pomocy rządowej
Kilkunastu wałbrzyskich radnych i parlamentarzyści Platformy obywatelskiej apelowali przed fabryką porcelany Krzysztof o objęcie specjalną tarczą osłonową takich właśnie firm, w których produkcja uzależniona jest dużej mierze od nośników energii. Poseł Tomasz Siemoniak podkreślał, że rząd dopiero w ostatnich godzinach zainteresował się losami postawionej w stan likwidacji fabryki.
– Bo mówimy o polskim przemyśle, o firmie w rękach polskich właścicieli. Zasługuje na pomoc rządu i pomoc firm związanych ze skarbem państwa, których obowiązkiem jest takie prowadzenie polityki cenowej, żeby one nie upadały.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Zdaniem parlamentarzystów zakład upada z dwóch powodów – nieobjęcia go tarczą pomocową w trakcie pandemii oraz przede wszystkim przez ceny gazu i energii elektrycznej.
– Podczas otwarcia obwodnicy premier Morawiecki mówił, że Wałbrzych zajmuje szczególne miejsce w jego działaniu. Apelujemy. Czas konkretnie coś dla Wałbrzycha zrobić. Sprawa fabryki Porcelany wymaga działania rządu. Miasto, samorząd nie ma możliwości poradzić sobie z takimi problemami. Upominamy się o całą branżę i o Inne branże, które są wykańczane przez ceny energii – mówił Tomasz Siemoniak.
Działająca od 1831 roku Fabryka Porcelany Krzysztof została postawiona w stan likwidacji. Wypowiedzenia z pracy dostało 120 ze 150 pracujących tam osób.

Dodać należy,że region Wałbrzyski ma posłów z PiSu; Słynny poseł Zyska, niemniej słynna Europosłanka Zalewska; należy zadać pytanie ;Co oni uczynili,dla ratowania tej fabryki?czy wyborcy tych polityko nie wstydzą się? a t.z.w. aktyw PiSu,też śpi? gdzież to są owi krzykacze,których nazwisk nie warto wymieniać? bo to nie jest ich heca przed Ratuszem,dlatego ich nie ma? Nikczemni to ludzie.
Pokażcie w artykule zdjęcie Pani Agnieszki cieszynki wałbrzyskiej. która przy tak poważnych spotkaniach popija kawę i gubi powagę !!!
Aby dofinansować fabryki dla bogatego Mercedesa to znalazł nasz rząd pieniądze, ale nie ma pieniędzy dla polskich firm
Na ratowanie telewizji tvp jest. Na ratowanie porcelany nie ma. Mieszkańcy Wałbrzycha co na to ? Cieszą się czy smucą, dalej będą głosować na PiS ?
Festyniary dały się podpuścić bo usłyszały że jakis problem z porcelaną i powiązały to z darmową zupą a tu tylko pusta micha ;)
No i podstawowe pytanie czy właściciele chcą ratowania bidy ? Może im zależy aby postawić to w stan upadłości ?
Nie potrzeba komentarza.
Zobacz także
- Explore Wałbrzych działa już miesiąc. Mieszkańcy i turyści chętnie tu zaglądają
- Czesi palą dziś czarownice. Ogniska, tańce i czarodziejski klimat w całym kraju
- Majówka w Jedlinie-Zdroju. Cztery dni wydarzeń dla mieszkańców i gości
- Majówka w Głuszycy. Trzy dni wspólnego świętowania
- Maj w SZANIAWSKX – przebojowe spektakle i premiera o historii Waldenburga
- Dolny Śląsk to dziś infrastrukturalne serce Europy
Najczęściej czytane
Wałbrzych. Bus uderzył w przyczepkę na obwodnicy. Utrudnienia na pasie w kierunku centrum
Majówka w Jedlinie-Zdroju. Cztery dni wydarzeń dla mieszkańców i gości
Wałbrzych. Otwarto najnowocześniejszą halę wspinaczkową w tej części regionu
Explore Wałbrzych działa już miesiąc. Mieszkańcy i turyści chętnie tu zaglądają
Czterolatek sam przy ruchliwej drodze. Zareagował policyjny patrol
Festyniara dostała darmowa kawkę?