
Tematy: karkonosze morsy śnieżka zima
Tym razem najwyższy szczyt Karkonoszy chce zdobyć grupa morsów ze Szczecina i Polic. Trzydzieści osób zamierza wyruszyć jutro około godziny dziewiątej z Karpacza. Uczestnicy wyprawy przygotowywali się na wejście od wielu tygodni. Organizatorzy zapewniają, że najważniejsze jest bezpieczeństwo.
Organizatorzy dobrze wiedzą o ostatnich, podobnych wydarzeniach, które odbiły się szerokim echem w całej Polsce. Przypomnijmy, na początku miesiąca ratownicy GOPR musieli ściągać siedem osób z gór, które w samych szortach próbowały zdobyć Śnieżkę. Piechurów sprowadzono z gór z objawami hipotermii. Tydzień temu, grupa morsów z całej Polski próbowała pobić rekord w Polski w takim wejściu i przy okazji pomagała chorej dziewczynce. Karkonoski Park Narodowy cofnął zgodę na wyprawę. Ta jednak się odbyła. Jej uczestnicy weszli jednak na szczyt w koszulkach.
Nowoczesne centrum kształcenia w Wałbrzychu.
Branżowe Centrum Umiejętności stawia na mechatronikę i technologie przyszłości
Przygotowania do jutrzejszej wyprawy trwały od kilku tygodni, a organizatorów nie zniechęcił zły wizerunek tego typu aktywności. Zapewniają, że nie są szaleńcami narażającymi swoje życie i zdrowie.
Zapowiadają, że ich celem nie jest bicie rekordów, wyścig czy podobne, ekstremalne wyczyny. To grupa morsów z doświadczeniem, którzy chcą hartować charaktery. Dla uczestników wyprawy to element pokonania kolejnego progu odporności na zimno.
W czasie przygotowań morsy ze Szczecina i Polic uczestniczyli w treningach sprawnościowych, testowali reakcję swojego organizmu na zimno (chodzili na mrozie w strojach kąpielowych) i przeszli szkolenie z technik oddychania.
Uczestnicy sobotniego wejścia zostali ubezpieczeni. Do zabezpieczania wynajęto dwóch przewodników górskich, na wyposażeniu piechurów będą apteczka, folie termiczne, ogrzewacze chemiczne, ciepłe ubranie i termosy z gorącą zawartością. Każdy uczestnik wyposażony zostanie w kijki i raki. Takie przygotowanie ma zapewnić bezproblemowy przebieg.
Skończyłeś czytać? Zobacz najważniejsze aktualności z Wałbrzycha:
PRZEJDŹ DO STRONY GŁÓWNEJ →
Dwa lokale z powiatu wałbrzyskiego w przewodniku Michelin
Tragiczna końcówka maja na drogach powiatu wałbrzyskiego. Zginął motocyklista
Nowa marka w Wałbrzychu! Nowy salon BAIC już otwarty
Wałbrzyska policja żegna mł. asp. Pawła Konopkę. Policjant zginął w niedzielę w tragicznym wypadku
Dachowanie w Mieroszowie. Duże kłopoty kierowców na DK35
Ruszają Dni Szczawna-Zdroju! Trzy dni koncertów, atrakcji dla dzieci i targów smaku
Klaudia wraca do Polski. Trafi do szpitala we Wrocławiu
Samolot po Klaudię wystartował. Wałbrzyszanka ma wrócić do Polski w tym tygodniu
Pracownica salonu telekomunikacyjnego okradła własnych klientów
Cofał na parkingu, potrącił pieszych i odjechał. Był kompletnie pijany