
Tematy: stado ogierów książ
Monika Słowik, dotychczasowa szefowa Stada Ogierów w Książu została p.o. prezesa stadniny koni arabskich w Michałowie. Zastąpiła na tym stanowisku odwołanego Michała Grzechnika.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Monika Słowik pochodzi z Wrocławia, gdzie wiele lat była szefową Toru Wyścigów Konnych na Partynicach. Stamtąd też trafiła do Wałbrzycha i Stada Ogierów Książ, którego szefową była od grudnia 2013 roku.
– Zostałam zaproszona do Warszawy, do Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. Tam zaproponowano mi, żebym na okres 3 miesięcy, do czasu rozstrzygnięcia konkursu, pokierowała pracą stadniny. – powiedziała Monika Słowik w rozmowie z Dziennikiem – To niełatwe zadanie. Michałów to ogromne, złożone gospodarstwo. Za wcześnie na jakiekolwiek komentarze, jestem tu dopiero od kilku godzin. Muszę poznać to gospodarstwo, przede mną masa pracy biurowej, spotkanie z załogą.
Dziś nie wiadomo jeszcze, czy Monika Słowik wystartuje w oficjalnym konkursie na stanowisko prezesa w Michałowie. Tymczasowo jej obowiązki w Stadzie Ogierów Książ przejmie związana od wielu lat ze stadem, główny hodowca Małgorzata Studzińska.
Skończyłeś czytać? Zobacz najważniejsze aktualności z Wałbrzycha:
PRZEJDŹ DO STRONY GŁÓWNEJ →
Wałbrzych. Czołówka na Sikorskiego. Są utrudnienia
Piorun uderzył w zabytkową lipę przy Stadzie Ogierów Książ
Czołówka w Wałbrzychu. Jest oficjalny komunikat policji
Ankieterzy zapukają do mieszkań. Wałbrzych rozpoczyna inwentaryzację źródeł ciepła
Wodór przegrał z upałem. Problemy z tankowaniem autobusów wodorowych w Wałbrzychu
Gwałtowne burze z gradem nadciągają nad Wałbrzych. W regionie obowiązuje alert drugiego stopnia
Ponad 200 km/h na ekspresówce. Policjanci przerwali brawurową jazdę kierowcy Dodge’a
Wałbrzych. Upał odkształcił tory. Nie jeżdżą pociągi
Wyrzuciła psa z okna, bo nie chciało jej się wyjść na spacer. 57-latka z zarzutem znęcania się nad zwierzęciem
„Lato na 600!” startuje na Piaskowej Górze. Piknik rodzinny już w piątek