SPiN Day w ExploraParku, czyli wszystko co chcielibyście wiedzieć o fraktalach a boicie się zapytać.

9 września 2015 19:27. Wałbrzyscy dziennikarze podczas zwiedzania ExploraPark. Fot. Jacek Zych

Promując ideę rozwoju społeczeństwa opartego na edukacji, nauce, technice i innowacji - Porozumienie "Społeczeństwo i Nauka" SPiN organizuje ogólnopolską akcję „SPiN Day - dla społeczeństwa i nauki”.

Porozumienie Społeczeństwo i Nauka SPiN powstało w 2013 roku jako inicjatywa instytucji biorących udział w organizowanej od 2007 roku konferencji „Interakcja-Integracja”. Głównym celem Porozumienia jest rozwój społeczeństwa opartego na edukacji, nauce, technice i innowacji m.in. poprzez zachęcanie do krytycznego i kreatywnego myślenia, budowanie poczucia podmiotowości i odpowiedzialności oraz wspomaganie lepszego rozumienia nauki i inspirowanie dialogu społecznego. Porozumienie skupia 28 instytucji i organizacji z całej Polski w tym centra nauki, muzea, instytucje kultury, organizacje pozarządowe, plnetaria i uczelnie.

Akcja SPiN Day jest pierwszym, wspólnym projektem Porozumienia realizowanym na taką skalę przez popularyzatorów nauki w Polsce! Jednego dnia, w sobotę 12 września, odbędą się różnorodne wystawy, warsztaty i pokazy naukowe, obejmujące swą tematyką zagadnienia z wielu obszarów wiedzy. Wydarzenia SPiN Day, organizowane przez 23 instytucje skupione w Porozumieniu SPiN, odbędą się w 27 miejscach na terenie całego kraju.

SPiN Day to nie tylko dobra zabawa inspirowana nauką. To także realizacja kluczowych celów Porozumienia: wyjaśniania czym jest nauka, rozbudzanie społecznego zainteresowania wiedzą, budowanie przestrzeni do dialogu na temat nauki, pokazywanie jej piękna i uświadomienia jej społecznego znaczenia, a także zainspirowanie dla wyboru kariery naukowej. Inicjatorem, pomysłodawcą wydarzenia jest ExploRes i pełnimy także rolę koordynatora projektu!

REKLAMA

Akcja SPiN Day nie ominie także Wałbrzycha, gdzie organizatorem wydarzenia będzie ExploraPark. Jak mówi Jolanta Sokołowska, wiceprezes Stowarzyszenia Instytut Badań Kompetencji, każdy z ośrodków planuje zajęcia w sposób umożliwiający jak najlepsze wykorzystanie potencjału danej placówki. Wałbrzyski ExploraPark, ukierunkowany na nauki ścisłe, poświęci SPiN Day fraktalom. Elementem SPiN-ającym wszystkie działania będzie właśnie… spinacz.

W sobotę 12 września wszyscy, którzy pojawią się w ExploraParku na ulicy Moniuszki (dawny hotel Skarbek), będą mogli wspólnie bawić się i poeksperymentować i fraktalami, i tak banalnie prostym i z pozoru nieciekawym elementem jakim jest zwykły spinacz biurowy. Zapraszamy od 11 do 14. Patronat honorowy nad SPiN Day przyjęłó ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Polska Akademia Nauk.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 9 września 2015 19:27
`