Darmowy internet na Chełmcu? To jedna z propozycji 10 lokalizacji HotSpotów w Szczawnie-Zdroju

10 lipca 2019 14:21. Szczawno-Zdrój. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Dziesięć, wstępnych lokalizacji darmowych HotSpotów opublikował urząd miejski w Szczawnie-Zdroju. Urządzenia mają pojawić się między innymi w Parku Szwedzkim, na Chełmcu czy w okolicach ulicy Solickiej. Na realizację projektu gmina dostała 60 tysięcy złotych z Komisji Europejskiej.

Na liście miejsc, w których w ciągu najbliższego półtora roku mają pojawić się urządzenia za darmo udostępniające internet są między innymi punkt widokowy i plac zabaw w Parku Szwedzkim, przystanek autobusowy przy ulicy Solickiej, biblioteka, Słoneczna Polana czy urząd miejski. Wśród propozycji jest także szczyt góry Chełmiec. To wstępne, ale nie ostateczne lokalizacje – przekonują urzędnicy.

WiFi4EU to projekt Komisji Europejskiej. O pieniądze walczyło ponad 10 tysięcy gmin z całej Europy. Wśród 3400 zwycięskich samorządów znalazło się Szczawno-Zdrój.

REKLAMA

Na przygotowanie publicznych HotSpotów gmina ma półtora roku od podpisania umowy czyli od maja. Komisja Europejska na realizację projektu przekazała 15 tysięcy euro. Projekt jest realizowany także w Wałbrzychu.

Zgodnie z wytycznymi unijnymi zawartymi w projekcie hot spot podłączony ma być do łącza o minimalnej przepustowości 30 Mbitów/sekudnę. Pozwoli to na bezproblemowe sprawdzenie poczty, wiadomości, udział w portalach społecznościowych czy nawet obejrzenie filmów.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 10 lipca 2019 14:21
`