500+ będzie wyrównane do 800 złotych? ZUS komentuje sprawę

27 listopada 2023 19:06.

Informacja, która krąży w Internecie o wypłacanym rzekomo przez Zakład Ubezpieczeń Społecznym wyrównaniu 500+ do kwoty 800+ jest nieprawdziwa. ZUS stanowczo dementuje pogłoski o przelewanych na konta dodatkowych pieniądzach – informuje rzecznik prasowa dolnośląskiego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

ZUS zapewnia, że doniesienia dotyczące rzekomego wyrównania świadczenia wychowawczego z kwoty 500 złotych do 800 złotych za okres od sierpnia 2023 roku do końca tego roku to fake news.

Przychodzą do nas klienci, którzy chcą w tej sprawie złożyć udostępniany w mediach społecznościowych wniosek (druk WYR.8P). Wniosek jest nieprawdziwy. Zapewniam, że my żadnego wyrównania nie wypłacamy – mówi Iwona Kowalska-Matis, regionalny rzecznik prasowy ZUS na Dolnym Śląsku.

REKLAMA

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, do końca tego roku świadczenie wychowawcze wynosi 500 złotych na każde dziecko do ukończenia przez nie osiemnastego roku życia. Od 1 stycznia przyszłego roku świadczenie automatycznie zostanie podwyższone do 800 złotych. Rodzice nie będą musieli składać żadnego wniosku. Dostaną także informację o podwyżce na swoje konto na Platformie Usług Elektronicznych ZUS.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 27 listopada 2023 19:06
`