REKLAMA
REKLAMA
Rekama - Nauka Jazdy Krzysztof Machowski

5 mln dla Wałbrzycha z Ministerstwa Rozwoju. W Ratuszu podpisano umowę

21 września 2016 07:53. 20.09.2016 Wałbrzych. Paweł Chorąży – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju oraz prezydent Wałbrzycha Romn Szełemej podpisali umowę, na mocy której Wałbrzych otrzyma z budżety Państwa dofinansowanie w wysokości 5 mln złotych. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych
REKLAMA

Paweł Chorąży – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju oraz prezydent Wałbrzycha Romn Szełemej podpisali umowę, na mocy której Wałbrzych otrzyma z budżety Państwa dofinansowanie w wysokości 5 mln złotych. Jest do dotacja celowa, przeznaczona na cele związane z rewitalizacją miasta.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Projekty rewitalizacyjne to nie tylko remonty kamienic – powiedział na spotkaniu z dziennikarzami Paweł Chorąży. – To również projekty związane z proekologiczną polityką energetyczną, odnawialnymi źródłami energii oraz projekty związane z zaangażowaniem mieszkańców w partycypację społeczną.

Dotację na cele rewitalizacyjne otrzyma w sumie kilkadziesiąt miast, jednak Wałbrzych, Bytom i Łódź, jako ośrodki o największym zagrożeniu degradacją urbanistyczną i społeczną, pełnić mają rolę pilotażową programu. Wałbrzych to pierwsze miasto, w którym została podpisana umowa na przekazanie puli pieniędzy. Efekty i sposoby ich wydatkowania będą wyznacznikiem dla pozostałych miast biorących udział w programie. Projekty powinny zostać zrealizowane w przeciągu 2 lat.

REKLAMA

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 21 września 2016 07:53

Skończyłeś czytać? Zobacz najważniejsze aktualności z Wałbrzycha:

PRZEJDŹ DO STRONY GŁÓWNEJ →
`