Dodano: 30 maja 2022 18:18

40 milionów na remont stadionu. Prezydent Szełemej skomentował decyzję rządu

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Wyrażamy zadowolenie, że Rządowy Program Inwestycji Strategicznych – Polski Ład dotarł również do Wałbrzycha. Decyzja o przyznaniu 39,6 milionowej dotacji na modernizację stadionu na Nowym Mieście jest potwierdzeniem naszych wieloletnich zabiegów zmierzających do odbudowy tego ważnego miejsca. – napisał w mediach społecznościowych prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.

Jednocześnie prezydent wyraża żal, że decyzja o dofinansowaniu nie zapadła dwa lata temu, przed nakręceniem inflacji i spirali podwyżek cen. Potwierdza, że już w najbliższym czasie miasto ogłosić ma przetarg, do którego, zgodnie ze słowami prezydenta, ma być przygotowane.  To nie wszystko. Prezydent oddaje, że milej widziane byłyby pieniądze na remont dróg czy też gospodarkę odpadami miejskimi. Te projekty nie znalazły uznania w oczach rządowych ekspertów. Na koniec informuje, powołując się na Związek Miast Polskich, że Wałbrzych, rocznie, traci na Polskim Ładzie około 34 milionów złotych rocznie.

Dziś na murawie historycznego stadionu Górnika na Nowym Mieście minister Michał Dworczyk poinformował o przyznaniu Wałbrzychowi ponad 39 milionów złotych na zrewitalizowanie obiektu. To jedyny projekt jaki w tej puli uzyskał dofinansowanie. Rząd nie przyznał pieniędzy między innymi na remont Placu Grunwaldzkiego. W poprzednim, pierwszym rozdaniu pieniędzy Wałbrzych otrzymał pieniądze na remont Parku Sybiraków. Nie przyznano dotacji budowę ronda na skrzyżowaniu ulic Moniuszki i Sikorskiego.

REKLAMA

Stadion na Nowym Mieście. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Stadion na Nowym Mieście. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Stadion na Nowym Mieście. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Stadion na Nowym Mieście. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Stadion na Nowym Mieście. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Stadion na Nowym Mieście. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Stadion na Nowym Mieście. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 • Bogusław pisze:

  Kompletny idiotyzm

 • Bogusław pisze:

  Pieniądze w błoto

 • A może lotnisko, panie Dworczyk?! pisze:

  Iga

 • Dominik pisze:

  Za ten szmal proponuje zaorać ta ruinę i posadzić tam kilka drzew. To było by w stylu eko

 • Masakra pisze:

  Serio? Niech drogi najpierw zrobi,bo zawieszenie na większości wałbrzyskich dróg idzie zgubić,tragedia jakaś, ale po co, lepiej brać się za coś, co w ogóle nikomu na dzień dzisiejszy do życia nie jest potrzebne,a aut przybywa i ludzi coraz więcej na drogach, taka prawda

 • Sprawiedliwy pisze:

  Tak Związek Miast Polskich to znaczy Powiaty by dzieliły pieniążki a gminy by dostawali by z powiatów grosze

 • Arkadiusz pisze:

  Walka o elektorat przed wyborami rozpoczęte Myślę że ważniejsze jest budowa ronda na ulicy Sikorskiego i Moniuszki bezpieczeństwo przede wszystkim

 • Marek pisze:

  Za 40 baniek Arena wyzwisk i chamstwa Dworczyk i PiS totalnie odlecieli

 • Bax pisze:

  No a ścierwo jak zwykle trolle PO papranców
  krytykują ,no przecież byłoby lepiej żeby POpaprancy rozkradli te pieniądze i tu was boli .Brawo PiS brawo panie ministrze ,a ten experyment sowiecki nie wyje im głośniej to wiemy że zaprzaństwo bardziej boli.

 • Arkadiusz pisze:

  4 lata temu był to pomysł Szełemeja i miał kosztować 45 milionów teraz pomysł trzech wspaniałych !!! Morawiecki, Dworczyk i Macko tylko „ich” dotacja 40 milionów pokryje połowę inwestycji. BRAWO no cóż inwestycje były inne wybory kopertowe 70 baniek, respiratory niewidzialne 300 baniek i tak dalej….

 • Joanna pisze:

  Dworczyk wypierdalaj. Jebane oszołomy,przypomnieli sobie o Wałbrzychu przed wyborami. Haha

 • Tak tak pisze:

  A ja myślę, że Romek mógłby poprosić spółkę Sanitas o pieniądze adze na remonty dróg. Ta spółka okradła wielu uczciwie pracujących Polaków i nie jednego doprowadziła do bankructwa lub samobójstwa.

 • Mariusz pisze:

  Na cholerę ten stadion jak nie ma komu grać

 • Kazik pisze:

  A może rondo, wyjdzie taniej :)

 • AM pisze:

  Szkoda, że o poważnych inwestycjach decyduje się centralnie, a nie lokalnie. Wałbrzych ma pilniejsze potrzeby niż stadion. Ale trzeba rzucić kiełbasę przedwyborczą. Kolejne pieniądze z budżetu źle zainwestowane.

 • Zobacz także