36. Bieg Gwarków nie odbędzie się

Tematy: 


Pomimo sprzyjającej aury i doskonałych warunków śniegowych, jakie od kilku dni panują w Rybnicy Leśnej planowany na luty 2017 roku XXXVI Bieg Gwarków prawdopodobnie nie odbędzie się. Powodem odwołania imprezy jest brak porozumienia co do jej finansowania. Prezes wałbrzyskiej spółki Aqua Zdrój, Mariusz Gawlik za powody odwołania imprezy podaje fakt, że organizatorem imprezy i de facto płatnikiem jest gmina Wałbrzych, zaś Rybnica Leśna i schronisko Andrzejówka należą do gminy Mieroszów.

To rodzić ma problemy natury administracyjnej. Zdaniem Gawlika sporo do życzenia pozostawia także coraz bardziej przestarzała i niemodernizowana infrastruktura Andrzejówki oraz brak współpracy organizacyjnej i finansowej gmin ościennych.

REKLAMA

Organizatorem Biegu Gwarków przez kilkanaście ostatnich lat był Wałbrzyski Ośrodek Sportu i Rekreacji, a następnie spółka Aqua Zdrój. Ta ostatnia skupia się obecnie na organizowaniu imprez we własnych obiektach, mieszczących się na terenie Wałbrzycha, a Trasy, na których rok rocznie odbywała się ta bardzo popularna impreza biegowa należą do gminy Mieroszów.

Dodano: 19 stycznia 2017 21:24

 • rex pisze:

  śmiać się, czy płakać?

 • JEDLINIANKA pisze:

  Niedługo to już nic nie będzie prócz tego molochu aqua kałuży :( włodarze nic poza kałużą nie widzą . Baseny poszły już w odstawkę , teraz zabrali się za tak słynną od tylu lat imprezę jaką jest Bieg Gwarków . WSTYD I HAŃBA !!!!!

 • Myk pisze:

  Zemsta za wypisanie się ze WZWiK.

 • Marek pisze:

  Wcześniej jakoś to nie przeszkadzało w organizacji imprezy. Lipa jakaś po prostu. Zawsze można jakiś powód znaleźć, żeby czegoś nie zrobić.

 • Przemek pisze:

  Jakos wczesniej nie przeszkadzalo. Infratstuktura przestarzala buegaczom nie przeszkadzala, dzialaczom juz pewnie tak.
  Szkoda bo impreza i tak bardziej promowala walbrzych…

 • 123$5 pisze:

  Pan Gawlik na kilka lat zlikwidował półmaraton , teraz likwiduje Bieg Gwarków na „Starej Kopalni ” spija piwko z gwarkami jak Ci nie wstyd.

 • przemAS76 pisze:

  Bieg Gwarków to jeden z najstarszych i najliczniej obsadzonych polskich biegów narciarskich… takie jest krótkie podsumowanie wyników wyszukiwania pod hasłem bieg gwarków. Można by napisać tylko i aż tyle jako komentarz. Jednak bieg gwarków OD ZAWSZE BYŁ WAŁBRZYSKI i OD ZAWSZE rozgrywany w Andrzejówce. No cóż przez kilka, kilkanascie nawet niech bedzie dziesiat tysiecy złotych próbuje się pogrzebać imprezę która z mniejszymi większymi sukcesami/ przeszkodami odbywa się od 1978 roku.

 • benk pisze:

  Na tzw msze papieskie na stadionie Biały Kamień forsa zawsze jest, czyli cud. ;-)

 • Leon pisze:

  Wstyd i Hańba taki wspaniały bieg zaniechać!!!!!!

 • romi pisze:

  znowu głupota zwyciężyła ,tylko dlaczego

 • obserwator pisze:

  Był taki czas, gdy w sprawie Biegu Gwarków prezydent Wałbrzycha spotykał się z włodarzami okoloicznych gmin i szefami związków narciarskich i wspólnie uzdadniano wszystkie szczegóły organizacyjne i finansowe. Dla takiej imprezy trzeba było się starać o pomoc , m. in. u Marszałka Sejmiku Dolnośląskiego. To była zawsze najważniejsza, zimowa impreza sportowa w regionie wałbrzyskim, nawiązująca do traducji gwareckich tej ziemi liczącej sobie kilka wieków.

 • Jang58 pisze:

  A może by tak w to miejsce zorganizować bieg KOD-u? Oni wiedzą jak organizować biegi -przepraszam podskakiwanie i robić, tzn. kraść pieniądze.Smutne, Bieg Gwarków to symbol pojednania wszystkich z wszystkimi,wszystkie bandy przepraszam organizacje i partie zakopywały topór nienawiści,był tylko śmiech i radość. BANDYTYZM!!!!!

 • Księgowy pisze:

  Czy wy ludzie nie kumacie ze jest to wynik zadłużenia Wałbrzycha na ponad 500 milionów a Aqua Zdrój bokami jedzie i jest nierentowny ??? Zgadzam sie z opinią że na Msze Papieskie zawsze są pieniądze. Dziwne ? Nie !! To nasz kraj bardziej wyznaniowy niz w Iranie !!

 • Rekreacja pisze:

  Tak więc widać jak już nisko upada region Wałbrzycha i sam na setki milionów długu zadłużony Wałbrzych.

 • A4 pisze:

  Zawsze można się porozumieć,wystarczy odrobina chęci,ale jak jej nie ma to wszystko przeszkadza.

 • Gawlik do tablicy ! pisze:

  Pan Prezes Gawlik od tylu lat organizuje Bieg Gwarków wokół Waligóry, a nie wie, że teren należy do Gminy Głuszyca? Po prostu nie chce wiedzieć. Tylko Andrzejówka, Bukowiec i Klin należą do G. Mieroszów. Najlepiej było w Sokołowsku. Zaplecze dobre, dojazd lepszy, miejsc do parkowania więcej, no i atmosfera.

 • łomatkozcórko ! pisze:

  A przez Stary Zdrój przejeżdżają Podgórzanie jadący do Podzamczan. A przez Jedlinę Głyszyczanie. A przez Świdnicę Świebodziczanie. Zawsze i wszędzie przejeżdża się przez coś. No chyba, że to Sokołowsko, no ale tam się nie da.

 • Pozostałe informacje