1 marca w Szczawnie do restauracji za pół ceny

9 lutego 2018 12:47. Hala spacerowa w Szczawnie-Zdroju. fot. archiwalna. Jacek Zych

Ruszyła nowa akcja promująca Szczawno-Zdrój . Akcję przygotowało stowarzyszenie Kocham Szczawno Zdrój przy współpracy z wybranymi gestorami bazy kulinarnej w podwałbrzyskiego uzdrowisku. Finał akcji zaplanowany został na 1 marca 2018 roku. W tym dniu w wybranych lokalach gastronomicznych na działających terenie Szczawna- Zdroju ceny potraw i deserów zostaną obniżone o połowę.

– Akcja ma na celu zwiększenie ruchu turystycznego w Szczawnie Zdroju oraz zapoznanie zarówno mieszkańców Szczawna Zdroju jak i gości uzdrowiska z całą gamą smaków oferowanych przez lokalnych restauratorów, którzy zdecydowali się przystąpić do – mówi prezes stowarzyszenia Kocham Szczawno Zdrój Arkadiusz Czocher . – Członkowie stowarzyszenia przygotowując swój projekt wzorowali się na doświadczeniach Poznania. Tam, od ponad 10 lat odbywa się podobna akcja, w której uczestniczy ponad 100 przedsiębiorców.

1 marca 2018 roku osoby zainteresowane kulinarną ofertą szczawieńskich gestorów bazy kulinarnej będą mogli przez cały dzień korzystać w z wyjątkowej promocji. W tym dniu, w lokalach biorących udział w programie obowiązywać będzie rabat 50% na wszystkie potrawy i desery. Restauracje, kawiarnie i punkty gastronomiczne biorące udział w akcji będą specjalnie oznakowane. Koszty całego przedsięwzięcia ponoszą szczawieńscy przedsiębiorcy oraz członkowie stowarzyszenia.

REKLAMA

– Akcja to wynik wielu godzin rozmów z gestorami bazy kulinarnej w Szczawnie Zdroju, które ma jedną z najlepiej rozwiniętych baz gastronomicznych w naszym regionie. Zarządzający lokalami gastronomicznymi oferują unikalne, często niedostępne w innych miejscowościach potrawy. Chcemy się tymi smakami pochwalić i przyciągnąć do Szczawna Zdroju poszukiwaczy dobrego smaku – mówi Arkadiusz Czocher.

Organizatorzy akcji mają nadzieję, że z ich zaproszenia skorzysta wielu mieszkańców Szczawna Zdroju, Wałbrzycha i kuracjuszy. Chcieliby, aby w restauracjach i kawiarniach w Szczawnie Zdroju brakowało miejsc.

– To będzie niespotykana okazja, aby spróbować smaków uzdrowiska za bajecznie niską cenę – mówi Czocher. – Myślę, że nie warto w tym dniu zostawać w domu. 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 9 lutego 2018 12:47
`