Dodano: 13 stycznia 2018 20:00

26. Finał WOŚP. Tak wyposażony będzie wolontariusz

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Wielkimi krokami zbliża się 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Już w najbliższą niedzielę prawie dwustu wolontariuszy w Wałbrzychu i kilkaset tysięcy na terenie właściwie całego świata rozpocznie zbiórkę pieniędzy, które w tym roku przeznaczone zostaną na zakup sprzętu niezbędnego w leczeniu noworodków.

Tak gigantyczna zbiórka to również ogromne pole do ewentualnych nadużyć. My pokazujemy, co każdy wolontariusz WOŚP powinien mieć przy sobie.

Wolontariusz WOŚP. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

REKLAMA

Osoby zbierające pieniądze są identyfikowalne dzięki imiennym identyfikatorom. Każdy z nich posiada wdrukowane (nie naklejone) zdjęcie, imię i nazwisko i unikalny numer. Identyfikatory zawieszone są na smyczach z bieżącego, 26. Finału WOŚP.

Każdy wolontariusz powinien posiadać imienny identyfikator WOŚP oraz puszkę – obie rzeczy z aktualną grafiką 26. Finały WOŚP. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Na identyfikatorze znajdować się powinna fotografia, Dane imienne wolontariusza, oraz numer wolontariusza. Ten sam numer co na powinien znajdować się na puszce-skarbonce, do której zbierane są datki. Do jednego wolontariusza przypisana jest jedna puszka. Powinny być dokładnie zamknięte i niezniszczone.

Numer puszki powinien zgadzać się z nr na identyfikatorze.  fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Wykonane z grubego kartonu puszki w miejscach łączenia i na zawiasach zabezpieczone powinny być plombami w postaci naklejanych, bezpiecznych banderol. Puszka może być otworzona tylko raz – w momencie oddawania datków w sztabie. Raz otwarta puszka nie może być więcej użytkowana. Jeśli zauważycie naruszoną banderolę lub jej brak – zgłoście ten fakt policji lub w sztabie WOŚP.

Każda puszka WOŚP powinna zawierać aktualną grafikę i być zabezpieczona czterema nienaruszonymi plombami. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Wolontariusze będą zbierali pieniądze na terenie całego miasta – na ulicach, parkach i skwerach. Będziemy mogli ich spotkać w centrach handlowych, punktach gastronomicznych i obiektach sportowych i kulturalnych. Ważna jest jednak to, że nie mogą nachodzić nas w domach – pukać do mieszkań, zachodzić na posesje.

Nad bezpieczeństwem wolontariuszy czuwać będą patrole policji i Straży Miejskiej. Dzielnicowi, funkcjonariusze prewencji oraz ruchu drogowego dbać będą o spokój i bezpieczeństwo. To im, w razie zauważenia jakichkolwiek nieprawidłowości, należy zgłaszać problemy.

W latach ubiegłych finały organizowane w Wałbrzychu przebiegały dość spokojnie. Pomimo tego, że w roku ubiegłym udało się zebrać rekordową sumę 173 tysięcy złotych, nie doszło do zbyt wielu incydentów. Mamy nadzieję, że tegoroczny, 26. Finał WOŚP będzie równie spokojny, a zebrana kwota przekroczy tę zeszłoroczną.

Wolontariusze kwestujący na Piaskowej Górze podczas 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy fot. Krysia Lemańska / Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także