26. Finał WOŚP już za kilka dni. Znamy szczegóły wałbrzyskiego finału

2 stycznia 2018 11:08. Jarzy Owsiak, prezes WOŚP. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Przed nami 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tradycyjnie Wałbrzych aktywnie włącza się w akcję. 14 stycznia 2018 roku na ulice wyjdzie prawie dwustu wolontariuszy, którzy w tym roku zbierać będą pieniądze sprzęt do  wyrównania szans w leczeniu noworodków. Kwestować będą na ulicach, w centrach handlowych, instytucjach kultury i  i wszystkich miejscach publicznych.

Wałbrzyska akcja rozpocznie się we wczesnych godzinach przedpołudniowych w przychodni zdrowia na Piaskowej Górze, która w tym roku po raz pierwszy włącza się w akcję orkiestrową. Tam, w ramach szeroko pojętej profilaktyki zdrowotnej wykonać będzie szereg badań specjalistycznych oraz zasięgnąć konsultacji medycznej.

O tym co w ramach 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie działo się w Wałbrzychu mówi Jarosław Buzarewicz, dyrektor Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury:

REKLAMA

Finał WOŚP to także aukcje. Gwoździem programu będzie licytacja złotego serduszka, które po raz 13 ufundował i wykonał mistrz złotnictwa Grzegorz Śmigiel. Drugi raz na licytację wystawiona zostanie Góra Chełmiec – jej nabywca otrzyma honorowy, roczny akt własności góry. Nieoficjalnie wiemy, że na licytację wystawiona zostanie także koszulka Roberta Lewandowskiego. Przedmioty, które mogłyby zostać wylicytowane oddawać można do ostatniej chwili. Mówi Jarosław Buzarewicz, dyrektor WOK:

Gwiazdą wieczoru będzie zespół Łzy, którego koncert rozpocznie się około godziny 18.30 w Starej Kopalni. Finał zakończy się o godzinie 20, tradycyjnym światełkiem do nieba, czyli pokazem fajerwerków.

W zeszłym roku, podczas 25. Finału WOŚP udało się uzbierać 137 tysięcy złotych – absolutnie najwięcej w historii. Czy w tym roku wałbrzyszanie okażą się równie hojni? Finał i podliczenie wyników już o godzinie 21.30.

Dziennik Wałbrzych już drugi raz prowadził będzie transmisję na żywo z finału. Tylko u nas będziecie mogli zobaczyć na żywo cały koncert zespołu Łzy. Serdecznie zapraszamy do oglądania!

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 2 stycznia 2018 11:08
`