18-latek znęcał się nad bezdomnym. Wszystko telefonem nagrywał 15-letni kolega napastnika

13 stycznia 2024 12:17. 18-latek znęcał się nad bezdomnym. Wszystko telefonem nagrywał 15-letni kolega napastnika fot. Dolnośląska Policja

Osiemnastolatka podejrzanego o znęcanie się nad inną osobą zatrzymała policja z Kłodzka. – Jak wynika z przeprowadzonych ustaleń, napastnik na swoją ofiarę wybrał mężczyznę borykającego się z problemem bezdomności i nieporadnego życiowo. Znęcając się nad nim wyzywał, poniżał, groził i zmuszał do określonego zachowania – informuje dolnośląska policja. 18-latek usłyszał już zarzuty. Grozi mu kara do ośmiu lat więzienia.

Sprawą zajęli się policjanci, po tym, jak w internecie pojawiło się szokujące nagranie. Funkcjonariusze ustalili, że do zdarzenia doszło kilka tygodni wcześniej na terenie województwa opolskiego. Napastnikiem był 18-letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego.

Napastnik wyzywając słowami obelżywymi, bił swoją ofiarę po głowie i po twarzy. Dopuścił się również kierowania wobec bezradnego mężczyzny gróźb pozbawienia życia. Wszystko to telefonem komórkowym nagrywał 15-letni kolega agresora, który jest mieszkańcem województwa opolskiego – informuje policja.

REKLAMA

Nastolatek został zatrzymany i usłyszał zarzut psychicznego i fizycznego znęcania się nad osobą nieporadną, za co grozi kara do 8 lat więzienia. Zastosowano wobec niego dozór policji i zakaz zbliżania się oraz kontaktowania z pokrzywdzonym.

Losem 15-latka, który nagrywał całe zdarzenie telefonem komórkowym zajmie się sąd rodzinny.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 13 stycznia 2024 12:17
`