Dodano: 28 lutego 2022 15:53

Zyska pisze do Dworczyka: „Zniknął z Wałbrzycha, ale musi gdzieś pracować…”

Postaw mi kawę na buycoffee.to

To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Człowiek, który zniknął z Wałbrzycha, ale gdzieś musi pracować. Nie zasługuje na banicję i niebyt. To członek naszej organizacji – do zagospodarowania. Lepiej okazać łaskę niż hodować wrogów – w taki sposób wiceminister klimatu Ireneusz Zyska miał pisać do Michała Dworczyka w sprawie byłego prezesa WZK Victoria Michała Szukały. Mail pochodzić ma, według serwisu Poufna Rozmowa, z serii tych, jakie wyciekły ze skrzynki pocztowej ministra Dworczyka.

– Michał, w nawiązaniu do rozmowy bardzo proszę cię o… Sprawa dotyczy prezesa zarządu spółki KGHM ZANAM S.A. – pisze Ireneusz Zyska i dołączając do listu CV byłego prezesa wałbrzyskiej koksowni.

Michał Szukała do koksowni trafił ze Świdnicy w 2015 roku. Najpierw był wice prezesem, potem członkiem zarządu, a na koniec przez 8 miesięcy prezesem.  W  swoim CV chwali się, że w tym czasie sfinalizował 5-letni kontrakt z Thyssenkrupp Raw Materials o wartości 1,2 miliarda złotych.

REKLAMA

Maile ujawnione przez portal poufna rozmowa pochodzić mają ze skrzynki pocztowej Michała Dworczyka. Wśród nich znalazły się poufne informacje dotyczące uzbrojenia polskiej armii zdradzające szczegóły negocjacji z innymi państwami w zakresie obronności, a także wewnętrzna korespondencja najbliższego otoczenia Mateusza Morawieckiego, w tym te z udziałem jego samego. Polski rząd nie potwierdza i nie zaprzecza prawdziwości tych e-maili, jednak część z nich została potwierdzona przez ich nadawców lub adresatów.

Ireneusz Zyska/Michał Zyska. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Źródło; Poufna Rozmowa

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także