Dodano: 28 lutego 2022 15:53

Zyska pisze do Dworczyka: „Zniknął z Wałbrzycha, ale musi gdzieś pracować…”

Człowiek, który zniknął z Wałbrzycha, ale gdzieś musi pracować. Nie zasługuje na banicję i niebyt. To członek naszej organizacji – do zagospodarowania. Lepiej okazać łaskę niż hodować wrogów – w taki sposób wiceminister klimatu Ireneusz Zyska miał pisać do Michała Dworczyka w sprawie byłego prezesa WZK Victoria Michała Szukały. Mail pochodzić ma, według serwisu Poufna Rozmowa, z serii tych, jakie wyciekły ze skrzynki pocztowej ministra Dworczyka.

– Michał, w nawiązaniu do rozmowy bardzo proszę cię o… Sprawa dotyczy prezesa zarządu spółki KGHM ZANAM S.A. – pisze Ireneusz Zyska i dołączając do listu CV byłego prezesa wałbrzyskiej koksowni.

Michał Szukała do koksowni trafił ze Świdnicy w 2015 roku. Najpierw był wice prezesem, potem członkiem zarządu, a na koniec przez 8 miesięcy prezesem.  W  swoim CV chwali się, że w tym czasie sfinalizował 5-letni kontrakt z Thyssenkrupp Raw Materials o wartości 1,2 miliarda złotych.

Maile ujawnione przez portal poufna rozmowa pochodzić mają ze skrzynki pocztowej Michała Dworczyka. Wśród nich znalazły się poufne informacje dotyczące uzbrojenia polskiej armii zdradzające szczegóły negocjacji z innymi państwami w zakresie obronności, a także wewnętrzna korespondencja najbliższego otoczenia Mateusza Morawieckiego, w tym te z udziałem jego samego. Polski rząd nie potwierdza i nie zaprzecza prawdziwości tych e-maili, jednak część z nich została potwierdzona przez ich nadawców lub adresatów.

Ireneusz Zyska/Michał Zyska. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Źródło; Poufna Rozmowa

 

To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Zobacz także