Zygmunt Nowaczyk pozostaje wiceprezydentem

27 kwietnia 2018 17:01. 31.03.2016. Wałbrzych. Wiceprezydent Zygmunt Nowaczyk na konferencji Pracownia Miast. zorganizowana przez Gazetę Wyborczą w Starej Kopalni w Wałbrzychu. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Informacje medialne o odwołaniu wiceprezydenta Zygmunta Nowaczyka są wyrwane z kontekstu nie mają związku ze stanem faktycznym – powiedział Dziennikowi Arkadiusz Grudzień, rzecznik wałbrzyskiego ratusza. – Od 7 maja prezydent Nowaczyk nadal będzie sprawował swój urząd. 

Rzecznik magistratu jednocześnie potwierdza fakt opublikowania w BIP Urzędu Miejskiego informacji o odwołaniu wiceprezydenta Nowaczyka. Podkreśla jednak, że jest to jedynie wymóg administracyjny, związany z osiągnięciem przez niego wieku emerytalnego. To skutkuje koniecznością oficjalnego odwołania i ponownego powołania go na stanowisko wiceprezydenta.

– W funkcjonowaniu urzędu ani w obowiązkach wiceprezydenta Nowaczyka nic się nie zmienia. Normalnie odbyłoby się to z dnia na dzień, w maju z uwagi na długi weekend informację o powołaniu i odwołaniu dzieliło będzie kilka dni. – dodaje Arkadiusz Grudzień.

REKLAMA

Taka sama procedura miała miejsce na początku roku w przypadku Alicji Młodeckiej, dyrektor wałbrzyskiej BWA. Rzecznik magistratu dodaje, że Prezydent Roman Szełemej jest zadowolony ze współpracy z wiceprezydentem i nie zamierza jej kończyć.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 27 kwietnia 2018 17:01
`