Życiowa szansa świdnickiego rajdowca. O krok od startów w brytyjskiej Formule Ford

11 lutego 2019 11:46. Damian Lempart przed startem. Fot. użyczona / Filip Flisek

Tematy: 


Przed życiową szansą stoi Damian Lempart, 23-letni świdniczanin, który zakwalifikował się do shoot-out’u na Brytyjskim torze Silverstone. Stawka w zawodach jest nie byle jaka: zwycięzca wyścigu otrzymuje możliwość startów w Formule Ford UK w sezonie 2019.

W teście ma uczestniczyć 40 uczestników, gdzie zdecydowaną większość stanowią Anglicy. Damian zakwalifikował się poprzez eliminację w symulatorze wyścigowym na 3. miejscu spośród kilkuset uczestników w Anglii. Kandydaci będą rywalizować na torze znanym z Formuły 1 za kierownicą wyścigowego BMW E92 M3, zapewnionego przez organizatora zawodów – JMR Scholarship.

– Po okresie przestoju związanym z pracą, studiami i budżetem na starty, całkowicie przypadkiem stanąłem przed ogromną szansą. – mówi Damian Lempart. – W eliminacjach na symulatorze zabrakło mi jedynie 0,2 sekundy do pierwszego miejsca z sumy czasów trzech różnych okrążeń.

REKLAMA

Kierowca na bieżąco trenuje i poświęca dużo czasu na analizy i przygotowania – „

– Wiedząc, że już mam stawić się na prawdziwym torze, przygotowuję się do tego jak najlepiej mogę, włącznie z jazdą z kierownicą po prawej stronie. Moim celem jest to, aby dostać się do finału, który wyłoni zwycięzcę spośród najlepszej dziesiątki – dodaje rajdowiec.

Zawody na Silverstone odbędą się 22 lutego. Damian startuje w zawodach jako jedyny Polak.

Damian Lempart przed startem. Fot. użyczona / Filip Flisek

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 11 lutego 2019 11:46
`