Dodano: 11 listopada 2018 07:00

Zwycięsko, ale nerwowo. Na Ratuszowej Górnik wygrywa z Piastem Żerniki 3:2

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy:

Pierwsze 45 minut meczu nie zapowiadało większych emocji. Piłkarze Górnika, którzy już w 11 minucie, po strzale Młodzińskiego, zdobyli prowadzenie, kontrolowali grę, co rusz przeprowadzając ataki pod bramkę Piasta. I chociaż brakowało w nich celności, wykończenia, a większość kończyła się na 16 metrze, mecz przebiegał pod dyktando gospodarzy. Sielski nastrój skończył się jednak w 45 minucie, kiedy po jednej z niewielu akcji pod bramkę Górnika, zawodnik Piasta głową zdobył wyrównującego gola.

Bramka zdobyta „do szatni” dodała gościom skrzydeł i już 8 minut po rozpoczęciu drugiej połowy spotkania objęli prowadzenie 1:2. Na szczęście Górnicy pozbierali się i zaledwie 2 minuty później doprowadzili do wyrównania. Zwycięstwo wałbrzyszan przypieczętował w 65 minucie Chajewski, zmieniając wynik na 3:2 dla Górnika. Od tego momentu gra zrobiła się nerwowa, posypały się kartki, a skuteczność, mimo kilku wypracowanych okazji, pozostawiała wiele do życzenia.

Mecz o mistrzostwo IV ligi piłki nożnej Górnik Wałbrzych vs Piast Żerniki (3:2). 10.11.2018 r. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych