Zwłoki w szambie. Wszystko wskazuje na zabójstwo. Nowe fakty w sprawie makabrycznego znaleziska

14 czerwca 2022 15:28. Infografika. Prokuratura rejonowa w Wałbrzychu / Policjanci pracujący na miejscu zbrodni. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Zebrane dowody, dotychczasowe ustalenia prokuratury i wyjaśnienia zatrzymanej w sprawie 50-letniej kobiety wskazują, że mężczyzna, którego ciało znaleziono wczoraj w szambie w Chwaliszowie został zamordowany. Zarzut w tej sprawie usłyszał 52-letni Robert D.. Ofiara to około 40-letni mężczyzna, który zaginął kilka miesięcy temu.

Przypomnijmy, przed południem informowaliśmy, że wczoraj na jednej z posesji w Chwaliszowie, w szambie odkryto zwłoki mężczyzny. Ciało było w znacznym stopniu rozkładu. Wszystko wskazywało na to, że znajdowało się tam od kilku miesięcy.

Na miejscu makabrycznego znaleziska pracowała policja i prokuratura.

REKLAMA

Dziś już wiadomo, że denat to około 40-letni mężczyzna, który zaginął rok temu. W sprawie zatrzymano dwie osoby. 52-letniego Roberta D. i jego partnerkę, 50-letnią Katarzynę S..

Kobieta usłyszała zarzut zbezczeszczenia zwłok, za co grozi jej kara do dwóch lat więzienia i zarzut zacierania śladów przestępstwa, za co grozi jej kara do pięciu lat więzienia. 50-latka przyznała się do winy i złożyła wyjaśnienia.

Na podstawie zebranych dowodów w tej sprawie, wyjaśnień kobiety i przeprowadzonej sekcji zwłok prokuratura podjęła decyzję o przedstawieniu Robertowi D. zarzutu zabójstwa. W tej chwili trwają czynności procesowe z udziałem 52-latka.

Ofiara, jak wynika z naszych informacji, zaginęła w ubiegłym roku. Znała zatrzymaną w sprawie parę.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 14 czerwca 2022 15:28
`