Dodano: 6 września 2021 13:54

#zwiedzajczechy „Szklane miasteczko” tuż przy granicy z Polską

Tematy: 


Szklane Miasteczko to nazwa corocznego festiwalu rzemiosła szklarskiego, który odbywa się w mieście Železný Brod w Kraju Libereckim. Miasto leży na północy Czech, zaledwie 30 km od granicy z Polską, 43 km od Szklarskiej Poręby.

Piętnasta edycja festiwalu odbędzie się w tym roku w terminie od 18 do 19 września. Wydarzenie jest okazją do wyjątkowego spotkania szklarzy, artystów, rzemieślników i wytwórców szkła, a także wszystkich miłośników i wielbicieli rzemiosła szklarskiego. W ramach festiwalu odbędą się targi szklarskie.

Miejscowi producenci otworzą swe zakłady i warsztaty dla turystów. Na gości czeka zwiedzanie i możliwość zakupu wyrobów ze szkła i szklanej biżuterii. Dzieła szklarskie będą prezentowane także w galeriach i salach wystawowych. Pokazy pracy szklarzy odbędą się nie tylko w lokalnych zakładach szklarskich, ale także pod gołym niebem. W Szklanym Miasteczku odbędą się warsztaty dla zwiedzających, także dla najmłodszych. Festiwalowi będzie towarzyszył bogaty program kulturalny. Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

Festiwal Szklane miasteczko w Železným Brodzie.  Fot. użyczone / Czech Tourism

Zobacz także

© DTP Service s.c. Wałbrzych 2015