Dodano: 19 lipca 2020 19:15

Zwiedzaj lokalnie. Tajga syberyjska koło Dusznik. Torfowiska pod Zieleńcem

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Wakacyjny wypad w regionie? Tym razem w ramach cyklu Zwiedzaj Lokalnie polecamy wizytę w rezerwacie przyrody Torfowisko pod Zieleńcem w Górach Bystrzyckich. To idealne miejsce na spacer w upalny dzień. Na miejscu oprócz malowniczo położonych, drewnianych kładek znajdziecie wieżę widokową i ścieżkę przyrodniczo-edukacyjną, która opowiada o tym, jak powstają torfowiska.

Rezerwat znajduje się około dwóch kilometrów od Zieleńca, dzielnicy Dusznik-Zdroju. Powstał ponad pięćdziesiąt lat temu i liczy ponad 230 hektarów. Torfowisko ma miejscami nawet osiem metrów głębokości. Co ciekawe, przepływające przez ten teren strumyki mają kolor bordowy. To efekt wypłukiwania kwasu humusowego. Jak podkreślają specjaliści, krajobraz tego miejsca może być porównywany do tundry tajgi syberyjskiej.

Zmotoryzowani turyści powinni kierować się w Dusznikach-Zdrój na ulicę Wojska Polskiego, którą można dojechać do parkingu przy rezerwacie. Stamtąd po kilkunastu minutach można dojść na samo torfowisko. Do torfowiska bez większych problemów dojedziemy także z Zieleńca.

REKLAMA

**

Chcecie nas zaprosić w nieznany zakątek Dolnego Śląska? Znacie miejsca, o których chcielibyście opowiedzieć innym? Jesteście właścicielem niecodziennej atrakcji turystycznej? Zapraszamy do współpracy – redakcja@dziennik.walbrzych.pl.

W cyklu Zwiedzaj Lokalnie podpowiadamy, polecamy i zapraszamy w znane na Dolnym Śląsku miejsca, ale także w lokalizacje, które nie cieszą się jeszcze dużym zainteresowaniem. Odkrywamy piękne i urokliwe miejsca.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także