Zuchwała kradzież w Świdnicy. Mowa o kilkuset tysiącach złotych. Akcja rodem z filmu sensacyjnego

16 marca 2023 11:55. Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Nawet kilkaset tysięcy złotych mogło paść łupem złodziei, którzy wczoraj wieczorem dokonali zuchwałej kradzieży w okolicach Galerii Świdnickiej. Rozegrała się tam akcja rodem z filmu sensacyjnego. Jak donosi serwis swidnica24.pl, złodzieje włamali się do samochodu firmy ochroniarskiej. Według nieoficjalnych relacji świdkow, do jakich dotarli świdniccy dziennikarze, trzech mężczyzn ukradło z samochodu firmy ochroniarskiej kilka worków pełnych pieniędzy.

Po kradzieży uciekali najpierw na piechotę, następnie odjechali samochodem. Kilkadziesiąt minut później straż pożarna została wezwana do pożaru porzuconego przy drodze z Modlilszowa do Wałbrzycha samochodu. Istnieje podejrzenie, że to tym właśnie samochodem uciekli złodzieje. W okolicach wraku znaleziono zagraniczne tablice rejestracyjne.

Sprawę prowadzi świdnicka prokuratura, która bardzo oszczędnie gospodaruje informacjami. Śledczy potwierdzają jedynie, że doszło do kradzieży. Z uwagi na to, że sprawcy nie zostali jeszcze zatrzymani, na tym kończą udzielanie informacji.

REKLAMA

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 16 marca 2023 11:55
`