Dodano: 2 maja 2024 14:11

Zostawili psy w rozgrzanym samochodzie. Interweniowała straż miejska

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Strażnicy miejscy z konnego patrolu przy Zamku Książ apelują o niepozostawianie w samochodach zwierząt. Podkreślają, że wewnątrz takiego samochody temperatura  może przekraczać 60 stopni Celsjusza.

Do takiego właśnie incydentu doszło wczoraj. Starsze małżeństwo, które do Wałbrzycha przyjechało aż z Bolesławca w pozostawionym na parkingu samochodzie pozostawili dwa psy. O pomoc strażników poprosili inni kierowcy:

– W samochodzie były rzeczywiście dwa psy. Seniorzy co prawda rozsądnie zostawili uchylone okna, jeden z psów miał też wodę. Auto stało jednak w pełnym słońcu i w środku temperatura naprawdę była wysoka.  Dzięki pomocy wystawców z okolicznych straganów obłożyliśmy auto tekturami z rozłożonych pudeł tak, aby zapewnić zwierzętom cień,

REKLAMA

Jak podkreślają strażnicy miejscy, przepisy pozwalają, w razie konieczności, nawet wybić okna w takim samochodzie, jednak to już jest, jak mówią, ostateczność.

Ani do Zamku Książ, ani na dziedziniec honorowy nie wolno wchodzić ze zwierzętami. Strażnicy apelują o to, żeby psów i innych zwierząt nie zabierać ze sobą. Dla ich właścicieli wizyta na Festiwalu Kwiatów to kilka ładnych godzin poza samochodem, dla czworonogów – kilka godzin w nagrzanym samochodzie.

Fot. uzyczona / Dziennik Wałbrzych

Fot. uzyczona / Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także