ZNP zawiesza strajk. To jednak nie koniec. Co z protestem w Wałbrzychu?

25 kwietnia 2019 13:34. Strajk nauczycieli. 24.04.2019 r. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


– Od soboty, od 27 kwietnia, od godziny szóstej rano, Związek Nauczycielstwa Polskiego zawiesza ogólnopolski strajk – poinformował na konferencji prasowej Sławomir Broniarz, przewodniczący ZNP. Akcja zostaje zawieszona, ale nie zakończona. W Wałbrzychu w tym momencie obraduje Międzyszkolny Komitet Strajkowy, który jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, jest zaskoczony informacjami płynącymi z Warszawy. Komitet nie podjął jeszcze decyzji co dalej z protestem w Wałbrzychu.

 – Od dzisiaj wchodzimy w nowy etap, trudniejszy, który pokaże nowe oblicze naszego protestu. Jesteśmy w połowie drogi – dodał szef związku.

To nie koniec deklaracji, Broniarz poinformował, że Związek Nauczycielstwa Polskiego nie podpisze rządowej propozycji porozumienia, które zostało już podpisane z „Solidarnością”. Przyznał także, że strajk mógłby trwać dalej, bo nauczyciele są na to przygotowani. Jego zdaniem mógłby trwać także w czasie matur, a rząd nie rozwiązał by problemu organizacji egzaminu dojrzałości. Broniarz przyznał, że w porozumieniu z nauczycielami i uczniami podjęto decyzję o zawieszeniu strajku, by umożliwić młodzieży zakończenie nauki.

REKLAMA

Panie Premierze Morawiecki, dajemy Panu czas do września. Czekamy na konkretne rozwiązania z Pana strony. My swoje przedstawimy za chwilę, ale oczekujemy od Pana rzeczowej, męskiej postawy, która będzie także odpowiadała na oczekiwania ponad pół milionowej rzeszy nauczycieli i wielu tysięcy rodziców i uczniów. Czekamy na Pana rozwiązanie tego problemu – mówił Broniarz.

Ogólnopolski strajk nauczycieli zawieszony został do września.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 25 kwietnia 2019 13:34
`