Dodano: 1 lutego 2022 09:31
Znów ślisko na Mickiewicza w Szczawnie-Zdroju. Lód na jezdni powodem kolizji
Tematy: kolizja śliska nawierzchnia szczawno-zdrój ulica mickiewicza
Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!
Hasło „Zima zaskoczyła drogowców” można powtarzać do znudzenia, a wciąż pozostanie aktualne. Po kilku bezśnieżnych dniach dzisiejsze, nocne opady spowodowały, że warunki na drogach były bardzo trudne. Tradycyjnie już lód pokrył ulicę Mickiewicza w Szczawnie-Zdroju, gdzie nawet prędkość 20 km na godzinę nie dawała gwarancji utrzymania przyczepności.
Przekonała się o tym kierująca samochodem osobowym kobieta, która pomimo naprawdę niewielkiej prędkości nie zdołała bezpiecznie minąć autobusu miejskiego. Oba pojazdy starły się. Wezwana na miejsce policja nie miała problemu z ustaleniem powody kolizji. Dopiero wezwane przez nią służby posypały jezdnię przywracając względną przyczepność.
Pomimo dodatniej temperatury warunki na drogach wciąż są bardzo trudne, szczególnie poza głównymi arteriami komunikacyjnymi. Przenikliwy wiatr nie pomaga w topnieniu zamarzniętej, ubitej przez samochody pośniegowej brei zalegającej na jezdni.

Kolizja na ulicy Mickiewicza w Szczawnie-Zdroju. Fot. A.Pisarska / Dziennik Wałbrzych
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Kolizja na ulicy Mickiewicza w Szczawnie-Zdroju. Fot. A.Pisarska / Dziennik Wałbrzych

Kolizja na ulicy Mickiewicza w Szczawnie-Zdroju. Fot. A.Pisarska / Dziennik Wałbrzych

Kolizja na ulicy Mickiewicza w Szczawnie-Zdroju. Fot. A.Pisarska / Dziennik Wałbrzych

Zobacz także
- Szczawno-Zdrój. Zamknięte ważne skrzyżowanie. Są objazdy
- Uwaga kierowcy utrudnienia na A4 w kierunku Katowic
- Szczawno-Zdrój z bogatym programem na koniec maja. Turnieje, koncerty, festiwale i spacery
- Głuszyca wśród laureatów „Dolnośląskiej Inicjatywy Międzypokoleniowej”
- Rajd i festiwal biegowy w Głuszycy. Dwa wydarzenia na Kempingu Stawy Marcowe
- Atsuko Seta i Piotr Dec ponownie razem na scenie. Tym razem w Jedlinie-Zdroju