Znamy przyczynę pożaru w Zakładzie Przyrodoleczniczym

22 sierpnia 2018 11:58. Spalony Zakład Przyrodoleczniczy w Szczawnie-Zdroju. 5.03.2018 fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Udało nam się dotrzeć do wyników raportu sporządzonego przez biegłego ds pożarnictwa po pożarze, jaki wybuchł w nocy 5 marca w Zakładzie Przyrodoleczniczym w Szczawnie Zdroju. Raport biegłego trafił do Prokuratury Rejonowej w Wałbrzychu już kilka tygodni temu, śledczy jednak odkładali w czasie opublikowanie jego wyników.

Według naszych informacji bezpośrednią przyczyną pożaru miało być  zwarcie instalacji elektrycznej w pomieszczeniach na poddaszu Zakładu Przyrodoleczniczego. Potwierdził to Paweł Skrzywanek, prezes Uzdrowiska Szczawno-Jedlina:

Przypomnijmy. Około godziny 1.00 w nocy 5 marca 2018 roku ogień zaczął trawić drewniany dach zabytkowego Zakładu Przyrodoleczniczego w Szczawnie-Zdroju. W efekcie spłonęła drewniana konstrukcja dachu, a niemal cała infrastruktura medyczna budynku uległa zniszczeniu.

REKLAMA

Biegły do spraw pożarniczych zakończył pracę w czerwcu. Od tego czasu brak było jakichkolwiek informacji dotyczących przyczyn pożaru.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 22 sierpnia 2018 11:58
`