Znamy pełen rozkład weekendowych połączeń w Czechami. Jest więcej niż dobrze!

24 kwietnia 2018 09:10.

Tematy: 


Kolejej Dolnośląskie opublikowały pełną siatkę weekendowych połączeń z Czechami, realizowanych przez Wałbrzych Główny, Mieroszów i Mezimesti. Przyjrzeliśmy się temu dokładnie i możemy śmiało powiedzieć – jest więcej niż dobrze!

Pierwszy pociąg z Wałbrzycha Szczawienko odjedzie o godzinie 6,59. Skład jedzie z Wrocławia więc można przypuszczać, że szczególnie w pogodne dni będzie mógł być pełny. Co ważne, bez przesiadek dojedziemy nim aż do samego Adršpachu.

O 8.50 planowany jest powrót do Wałbrzycha Głównego. Stąd o godzinie 10.36 kolejny odjazd do Mezmesti. Tym razem do Skalnego miasta dojedziemy przesiadając się na dobrze skomunikowany pociąg ČD. Powrót do Wałbrzycha Głównego o godzinie godzinę 11.23. 

REKLAMA

Kolejny kurs to 14.35. I znów  pociąg dojedzie tylko do granicy (Mezimesti), skąd wróci do Wałbrzycha o 15.25. Tak jak poprzednio połączenia skomunikowane są z pociągami ČD do i z Teplic i Adršpachu.

Ostatni, popołudniowy kurs do wyjeżdża z Wałbrzycha Głównego o 16.35 i po raz drugi tego dnia dojedzie aż do Adršpachu, skąd kursem powrotnym o 18.50 przez Wałbrzych Główny, Miasto i Szczawienko wróci do Wrocławia.

***

Nasz komentarz. Kolejowe, weekendowe połączenia z Czechami będą świetną alternatywą dla połączeń realizowanych przez miejski autobus nr 15. Przede wszystkim zapewniają połączenia w ciągu dnia, dają możliwość przewozu rowerów i są skomunikowane z pociągami z Jeleniej Góry i Wrocławia. Niewielka cena biletu (8 zł z Wałbrzycha do/i z Adršpachu lub 16 zł w dwie strony) to świetna oferta dla osób, które chcą połączyć spacer po skalnym mieście z wyjściem na czeskie piwo i knedliki, a nie chcą na to rezerwować, jak w przypadku połączeń autobusowych, całego dnia.  Szczególnie cieszy możliwość wyjazdu i  wieczornego powrotu z/do dworca Szczawienko, który, skomunikowany z Podzamczem linią nr 1, staje się doskonałym punktem wypadowym dla turystów, rowerzystów i hobbystów-entuzjastów czeskiego piwa z tej największej wałbrzyskiej dzielnicy mieszkaniowej.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 24 kwietnia 2018 09:10
`