Znamy nową, zmienioną trasę tegorocznego 20. Toyota Półmaraton Wałbrzych

28 czerwca 2019 08:49. 19. Toyota Półmaraton Wałbrzych.20.08.2018 r. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Już tylko 2 miesiące pozostały do startu największej imprezy biegowej w Wałbrzychu – 20., jubileuszowego, Toyota Półmaratonu. W tym roku, ze względu na prowadzone w centrum prace przy budowie zachodniej obwodnicy miasta, trasa biegu musiała być zmieniona.

Dla organizatorów nie było to łatwe zadanie – bieg, wpisany  jest na listę korony półmaratonów polskich, wyznaczona trasa musi posiadać odpowiedni certyfikat i dokładną, wymierzoną co do centymetrów długość, dokładnie 21,09 kilometra.

Najważniejsza tegoroczna zmiana to ominięcie przebudowywanego skrzyżowania ulic Sikorskiego, i Wysockiego. Tam w tej chwili trwają prace, budowane jest rondo, my pobiegniemy więc do góry ulicą Konopnickiej, następnie w Nowy Świat, żeby tam wybiec właśnie już na Sikorskiego i zacząć największy, najfajniejszy podbieg tej trasy – mówi Roman Magdziarczyk, dyrektor biegu.

REKLAMA

Kończący ulicę Nowy Świat murek oddzielający ją od pasa chodnika przy ulicy Sikorskiego zostanie rozebrany tak, aby biegacze bez przeszkód mogli pokonać ten odcinek.

Druga zmiana to fragment wytyczony po parku w kampusie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej. Dalej trasa poprowadzi do ronda Solidarności, by ulicą Przemysłową znów połączyć się z ulicą Sikorskiego.

Ważna zmiana to zbieg od ulicy Lotników ulicą Szmidta w stronę placu Grunwaldzkiego – tam biegacze zmierzyć się będą musieli z trudną nawierzchnią brukową.

W najbliższych dniach do Wałbrzycha przyjedzie specjalna komisja, która po dokładnym zmierzeniu trasy zadecyduje o przyznaniu jej atestu pozwalającego na zorganizowanie biegu.

– Pojawiają się opinie, że wałbrzyski półmaraton powinien być klasyfikowany jako górski – mówi w rozmowie z Dziennikiem Roman Magdziarczyk – Ja myślę, że nie ma co przesadzać, a podbiegi i zbiegi czynią trasę ciekawszą i przede wszystkim, bardzo widowiskową – na czym korzystają nie tylko biegacze, ale i kibice tłumnie, jak co roku, dopingujący zawodników na całej trasie biegu.

W tym roku w 20. Toyoyta Półmaratonie wystartuje 3,5 tysiąca biegaczy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 28 czerwca 2019 08:49
`