Dodano: 16 maja 2024 13:34

Znamy nazwisko drugiego wiceprezydenta Wałbrzycha. Będzie odpowiadał za inwestycje i drogi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Po 12 latach prezydentury Romana Szełemeja Wałbrzych ma ponownie dwóch wiceprezydentów. To Anna Elżbieciak-Stec i Kacper Nogajczyk. W czwartek oficjalnie przedstawiono ich na konferencji prasowej.

Nowi zastępcy prezydenta Szełemeja przejąć mają na siebie całość spraw związanych z technicznym i społecznym funkcjonowaniem miasta. Anna Elżbieciak Stec odpowiedzialna ma być za edukację, kulturę, sport czy sprawy społeczne – wiceprezydent Nogajczyk  za inwestycje, budownictwo i drogi. Sam prezydent Szełemej pozostawia sobie sprawy związane z pozyskiwaniem środków zewnętrznych

– Ja w większym stopniu mógłbym się skupić na pozyskaniu i na dobrym wykorzystaniu tych środków, które dla Wałbrzycha dla innych samorządów również,  będą po prostu bardzo znacznie łatwiej dostępne niż do tej pory. – powiedział prezydent Roman Szelemej, tłumacząc dziennikarzom swoją decyzję.

REKLAMA

Przed nowymi zastępcami prezydenta niełatwe wyzwania: depopulacja, zadłużenie ale przede wszystkim realizacja funduszy unijnych, na które wykonawców dziś szukać trzeba ze świecą, a czasu na wykonanie jest krytycznie mało.

– Już widzimy wzrost cen dla dokumentacji projektowej. Te ceny zaczynają rosnąć kilkukrotnie i widzimy brak wykonawców. O ile jeszcze na te przetargi, które były, czy przetargi, które zaraz się rozstrzygną ci wykonawcy jeszcze są, to proszę pamiętać, że samo MZB złożyło ponad 80 wniosków na termomodernizację budynków. – to już Kacper Nogajczyk, zastępca prezydenta Wałbrzycha, które właśnie rozwiązanie tych kłopotów wykonawcze uważa za największe wyzwanie przyszłych kilku lat na tym stanowisku.

Anna Elżbieciak-Stec była szefową działu edukacji i sportu UM w Wałbrzychu a Kacper Nogajczyk – prezesem Miejskiego Zarządu Budynków.

fot. A. Pisarska/ Dziennik Wałbrzych

fot. A. Pisarska/ Dziennik Wałbrzych

Fot. DAI / Dziennik Wałbrzych

 

 

 

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także