Znacznie obniżony limit wypłat gotówki z bankomatów Euronet! Trwa akcja protestacyjna

18 czerwca 2024 10:37. Uważajcie przy bankomatach - apeluje policja. fot. pixabay.com / jarmoluk

O jednodniowej akcji protestacyjnej informuje dziś sieć EURONET. Dziś użytkownicy wypłacą tylko do 200 złotych podczas jednej transakcji. Sieć obsługująca bankomaty chce w ten sposób zwrócić uwagę konsumentów, decydentów i partnerów biznesowych na obecną sytuację operatorów bankomatów w Polsce.

Dziś obniżamy limit krajowej wypłaty gotówki do 200 PLN podczas jednej transakcji, ponieważ VISA, Mastercard i Polski Standard Płatności (BLIK) nie pokrywają kosztów krajowej wypłaty gotówki z bankomatów ponoszonych przez operatorów bankomatów w Polsce – informuje na swoich stronach Euronet.

Firma informuje, że od 14 lat stawki za wypłatę gotówki kartą, jakie płacą VISA, Mastercard i od 2015 roku Polski Standard Płatności (BLIK) praktycznie się nie zmieniły. W tej sytuacji, wypłaty gotówki realizowane są przez operatorów bankomatów w Polsce dwukrotnie poniżej kosztów, jakie są ponoszone w związku z taką usługą. To może doprowadzić do sytuacji, że bankomaty zaczną znikać.

REKLAMA

W konsekwencji odcięcia znacznej części społeczeństwa od dostępu do gotówki, szczególnie w mniejszych miejscowościach, gdzie bankomat nierzadko jest jedynym jej źródłem. Jednocześnie prowizje za wypłaty z bankomatów, ustalane i pobierane przez banki od użytkowników bankomatów, stale rosną, dodatkowo zwiększając barierę dostępu do gotówki – informuje operator.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 18 czerwca 2024 10:37
`