Zmiany w wałbrzyskim PiS. Przedwyborcze roszady czy polityczne trzęsienie ziemi?

29 czerwca 2022 18:49. Infografika. Grzegorz Macko / Maciej Badora. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Maciej Badora zastąpił Grzegorza Mackę na stanowisku koordynatora Prawa i Sprawiedliwości w Wałbrzychu. Stało się to nie dzień po tym, jak ze stanowiskiem koordynatora dolnośląskiego PiS pożegnał się Michał Dworczyk. To pochodna decyzji Komitetu Politycznego PiS, który 28 czerwca zmienił strukturę partii. Z 41 dotychczasowych okręgów zrobiono 94.

Grzegorz Macko był szefem wałbrzyskiego PiS od listopada 2021 roku. Jeszcze kilka tygodni temu zapewniał w Studio Dziennik, że wałbrzyski PiS ma się całkiem dobrze i powoli staje na nogi.  Wstawanie na nogi było widać niewystarczające szybkie, bo  Michałem Dworczykiem pożegnali się ze swoimi stanowiskami politycznymi.

Maciej Badora już raz był szefem wałbrzyskiego PiS. Decyzją Michała Dworczyka  pełnił rolę pełnomocnika Komitetu Terenowego PiS w Wałbrzychu w 2019 roku. od 2016 r. do czerwca 2019 r. był szefem Wałbrzyskiej Strefy Ekonomicznej. Następnie zastąpił w Sejmie Annę Zalewską, która wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego. Od 2020 roku był doradcą marszałek Witek.

REKLAMA

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 29 czerwca 2022 18:49
`