Dodano: 31 stycznia 2023 19:52

Zmiany w Wałbrzyskiej Straży Pożarnej. Nowy dowódca Jednostki Ratowniczo Gaśniczej nr 2

Postaw mi kawę na buycoffee.to

To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Młodszy kapitan Łukasz Zajączkowski został nowym dowódcą Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 Państwowej Straży Pożarnej w Wałbrzychu. To strażak z 20-letnim stażem. Zastąpił na tym stanowisku brygadiera Andrzeja Tęczę , który w tym roku odszedł na emeryturę.

Jak powiedział naszej reporterce komendant wałbrzyskiej Straży Pożarnej, dowódca JRG to trzecia po komendancie i jego zastępcy osoba w strukturach wałbrzyskiej komendy. Odpowiada za jednostkę, za jej wyszkolenie, wyjazdy do zdarzeń, a często dowodzi działaniami już na miejscu akcji.

To jest osoba, która była przeze mnie i przez zastępcę obserwowana od lat. Dostawał trudne zadania do wykonania, wywiązywał się z nich w sposób wzorcowy. – powiedział komendant Krzysztof Szyszka.

REKLAMA

Łukasz Zajączkowski był przez dwa ostatnie lata zastępcą dowódcy JRG2. Ma ponad 20-letni staż pracy w straży pożarnej. Jak sam przyznaje, awans to motywacja do pracy, ale i wielkie wyzwanie. W rozmowie z naszą reporterką powiedział, że awans pozwoli mu na dalszy rozwój kariery, z której nie zamierza szybko rezygnować:

W służbie jestem już dwadzieścia lat. Dla mnie ciągle mało. Nie myślę o emeryturze. Mam nadzieję, że jeszcze kilka ładnych lat tutaj spędzę na tym stanowisku. – powiedział świeżo mianowany dowódca JRG 2 przy ulicy Ogrodowej.

W jednostce ratowniczo-gaśniczej nr 2 na Podzamczu służy dziś 45 strażaków.

Łukasz Zajączkowski. Dowódca JRG 2 PSP w Wałbrzychu. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Fot. A.Pisarska / Dziennik Wałbrzych

Fot. A.Pisarska / Dziennik Wałbrzych

Fot. A.Pisarska / Dziennik Wałbrzych

Fot. A.Pisarska / Dziennik Wałbrzych

Fot. A.Pisarska / Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także