Dodano: 12 czerwca 2024 07:43

Zmiany w wałbrzyskiej fabryce Toyoty. Będą zwolnienia pracowników?

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Masayuki Kojima, który od stycznia 2023 roku pracował w Wałbrzychu na stanowisku wiceprezesa ds. produkcji, został nowym prezesem Toyota Manufacturing Poland w Wałbrzychu. Zastąpił na tym stanowisku Dariusza Mikołajczaka, który piastował tę funkcję od 2020 roku.

Jak powiedział podczas uroczystości pożegnania odchodzący prezes, zmiany na stanowiskach kierowniczych to rutynowa procedura w japońskiej fabryce. Podkreślił, że zostawia firmę w dobrej kondycji, ze znakomitą załogą, gotową do kolejnych wyzwań:

Uruchomiliśmy siedem projektów, gdzie inwestycja była warta półtora miliarda euro, z bardzo dobrymi wynikami. Obecnie te wyniki mamy porównywalne z Japonią, więc mogę powiedzieć, że zostawiam firmę naprawdę w dobrej kondycji, z perspektywą dobrych inwestycji na przyszłość – powiedział naszemu reporterowi odchodzący prezes.

REKLAMA

Jak zapewnia Grzegorz Górski, General Affairs TMMP, zmiana prezesa nie wpłynie w żaden sposób na działalność fabryk w Wałbrzychu i w Jelczu-Laskowicach. Zapewnia o stałym kierunku rozwoju i realizacji kolejnych, założonych na nadchodzące 5 i 10 lat planów.

Mamy bardzo duże zmiany w kolejnych projektach, mamy kilkanaście produktów. Zmiany zwykle następują, zwiększając swój wolumen, np. hybrydy, napędy konwencjonalne zmniejszają, to się jednak odbywa w miarę płynnie na zasadzie transferów między zakładami, w których produkowane są poszczególne produkty – wyjaśnia Grzegorz Górski, zapowiadając, że fabryka nie planuje dużych zmian w zatrudnieniu.

Dziś w obu dolnośląskich fabrykach Toyoty zatrudnionych jest ponad 3 tysiące osób.

Fot, użyczone.

Fot, użyczone.

Fot, użyczone.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także