Zmiany w testowaniu na COVID-19. Każdy sam może umówić się na badanie przez internet

15 marca 2021 14:31. Fot. ilustracyjna. Źródło: Adobe Stock

Tematy: 


Zmiany w systemie testowania na obecność koronawirusa zapowiedział dziś Adam Niedzielski. W sieci, na rządowych stronach pojawił się specjalny formularz, za pomocą, którego osoby podejrzewające zakażenie koronawirusem mogą umówić się na test. Taka forma ma odciążyć lekarzy, którzy do tej pory kierowali na badania.

Formularz znajduje się na rządowych stronach. Wypełnić mogą go osoby, które ukończyły 18 lat i podejrzewają u siebie zakażenie koronawirusem. Po wypełnieniu formularza, otrzymamy informację czy kwalifikujemy się na test w kierunku SARS-CoV-2.

W przypadku, gdy zakwalifikujemy się do testu, skontaktuje się z nami konsultant programu Domowej Opieki Medycznej, który wystawi zlecenie na test. Te będą wydawane siedem dni w tygodniu od ósmej do osiemnastej. Po wystawieniu zlecenie, esemesem na wskazany numer dostaniemy adres laboratorium, w którym wykonamy test i jego godzinę. Wynik testu będzie dostępny na wirtualnym koncie pacjenta. Przy tej  ścieżce testowania pacjent nie będzie potrzebował skierowania od lekarza Podstawowej Opieki Zdrowotnej.

REKLAMA

Jak zapewniał Niedzielski, wprowadzając takie rozwiązanie resort zdrowia chce zapewnić powszechne testowanie na tym etapie pandemii.

Cały czas zlecenia na wykonanie testu będą mogli wystawiać lekarze Podstawowej Opieki Zdrowotnej.

😷 Masz objawy #koronawirus lub miałeś kontakt z osobą zakażoną❓
Chcesz dostać skierowanie na test❓
👨‍💻 Wypełnij…

Opublikowany przez Ministerstwo Zdrowia Poniedziałek, 15 marca 2021

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 15 marca 2021 14:31
`