Zmiany w obostrzeniach. Nowe limity dla siłowni i kościołów. Kwarantanna dla przyjezdnych spoza strefy Schengen

29 listopada 2021 15:18. lockdown, epidemia, covid-19, hale sportowe, puste miejsca, zamknięte hale sportowe, sport,

Zmiany w obowiązujących w tej chwili wytycznych i obostrzeniach ogłosił dziś minister zdrowia, Adam Niedzielski. Te dotyczą między innymi kościołów, siłowni, hoteli czy lokali gastronomicznych. Mniej gości wejdzie także na wesela czy inne imprezy. Nowe wytyczne wejdą w życie w środę i będą obowiązywać do 17 grudnia.

Decyzje związane są z pojawieniem się nowej mutacji koronawirusa, ale także z obecną sytuacją wynikającą z czwartej fali pandemii.

Od środy w miejscach, w których do tej pory obowiązywał limit zapełnienia w wysokości 75 procent zacznie obowiązywać limit 50 procent. Oznacza to, że hotele, widownie teatrów, kin czy ośrodków kultury, ale także kościoły mogę być wypełnione w połowie. Ważne, w limicie nie mieszczą się osoby zaszczepione. Limity na weselach zmniejszone zostają ze 150 do 100 osób.

REKLAMA

W miejscach, gdzie obłożenie jest liczone na metr kwadratowych, chodzi między innymi o siłownie i centra fitness, od środy zamiast jednej osoby na 10 metrów kwadratowych może być jedna osoba na 15 metrów kwadratowych.

Wprowadzona zostaje także czternastodniowa kwarantanna dla osób, które przyjeżdżają do Polski spoza strefy Schengen. Co ważne, z kwarantanny zwolnione będą osoby zaszczepione preparatami uznawanymi na terenie Unii Europejskiej.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 29 listopada 2021 15:18
`