Dodano: 5 marca 2020 10:07

Zmiany i inwestycje. W Aqua-Zdrój już nie tylko sport [FOTO/WIDEO]

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Już nie tylko sport. Aqua Zdrój stawia na dostosowanie obiektu do potrzeb masowych imprez kulturalnych. Prezes obiektu, podczas konferencji prasowej opowiedział o planach inwestycyjnych obiektu.

Frekwencyjny i przede wszystkim finansowy sukces koncertu ATB stał się katalizatorem zmian w wałbrzyskim obiekcie. Jeszcze w tym roku spodziewać się można kolejnego koncertu zorganizowanego z nie mniejszym rozmachem. W Aqua Zdroju pojawi się także gala mieszanych sportów walki. Tu Krzysztof Wojtas z marketingu Aqua Zdroju zapewnia, że nazwiska zawodników, którzy wejdą do wałbrzyskiej klatki nie będą przypadkowe.

Jesienią do Aqua Zdroju przyjadą najlepsi e-gamerzy z kraju. Wszystko za sprawą gali e-sportu, jaka, podobnie jak te organizowane w innych częściach kraju przyciągnąć ma tłumy fanów tej szybko rozwijającej się dyscypliny sportu.

REKLAMA

Za zmianami profilowymi wydarzeń organizowanych w Aqua Zdroju pójdą zmiany infrastruktury obiektu. Najważniejszymi i ciągnącymi za sobą największe koszty będą zmiany oświetlenia hali sportowej. Tu zostanie wymienione oświetlenie – istniejące do tej pory metalo-halogenowe lampy zastąpione mają zostać nowoczesnym oświetleniem LED. Koszt inwestycji szacowany jest na około 300 tysięcy złotych. Przewiduje się, że inwestycja zamortyzuje się w niecałe 3 lata. Z prac na hali głównej warto wspomnieć również plany montażu w obecnie istniejących szklanych bandach furtek umożliwiających wejście na trybuny.

Zmiany nastąpią także na basenie. Tu rozbudowana i zmodernizowana zostanie strefa saun – pojawią się nowe  urządzenia do schładzania oraz dodatkowe wanny jakuzzi. Trwa także przystosowanie wybudowanej kilka lat temu studni głębinowej, która pozwoli obiektowi uniezależnić się od zewnętrznego dostawcy wody. Tu oszczędności liczone są także w setkach tysięcy złotych.

Kolejne miejsce, gdzie w tym roku rozpoczną się prace to strefa fitness. Tu na niezagospodarowanym do tej pory patio powstanie zadaszona, oszklona strefa crrossfit. W Aqua Zdroju znajdzie się miejsce na automatyczną, bezobsługową ścianę wspinaczkową. Zmienione zostanie także pokrycie podłogi w strefie przeznaczonej do sportów siłowych.

Podczas konferencji przedstawiono także plany związane z pracami na dwóch miejskich boiskach sportowych – rozpoczną się prace związane z porządkowaniem i zagospodarowywaniem stadionów na Nowym Mieście oraz przy ulicy Kusocińskiego.

Na zakończenie warto wspomnieć o budowie całkowicie nowego systemu DMS – integrującego działające w obiekcie systemy elektryczne i elektroniczne.


Konferencja Aqua Zdrój. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Konferencja Aqua Zdrój. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Konferencja Aqua Zdrój. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także