Zmiana decyzji Politechniki: filie w Wałbrzychu, Jeleniej Górze i Legnicy zostają

8 marca 2019 17:34. Siedziba wydziału zamiejscowego Politechniki Wrocławskiej w Wałbrzychu przy ulicy Armii Krajowej. 19.02.2019 r. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Władze Politechniki Wrocławskiej zmieniają zdanie w sprawie dalszych losów wydziałów zamiejscowych uczelni. Po dzisiejszym spotkaniu z prezydentami Wałbrzycha, Jeleniej Góry i Legnicy oraz Marszałkiem Województwa ogłoszono, że wydziały zamiejscowe nie tylko nie będą wygaszane, ale w kolejnych latach otwierane na nich będą kolejne kierunki studiów.

Po spotkaniu prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej powiedział:

Nie było w rzeczywistości nie ma żadnej woli po stronie Politechniki wyprowadzania się z regionu. Odwrotnie – zgodziliśmy się co do tego, że nowe kierunki rozwoju gospodarczego wyraźnie wskazują na potrzeby dywersyfikacji czyli wzmocnienia obszarów nie tylko metropolitalnych.

REKLAMA

Jelenia Góra Legnica i Wałbrzych nie tylko będą miały Politechnikę, ale będzie ona w tych ośrodkach rozwijała się w postaci nowych kierunków tak, aby jak największa liczba młodych ludzi mogła się kształcić, a później pracować i pozostać w obszarach całego Dolnego Śląska.

Władze politechniki w opublikowanym na stronie internetowej oświadczeniu napisały:

– Uczestnicy spotkania dementują pojawiające się w mediach informacje o braku rekrutacji w tegorocznym naborze w Jeleniej Górze, Legnicy i Wałbrzychu.

Jest to o tyle dziwne oświadczenie, że informację o wygaszaniu wydziałów zamiejscowych oraz wstrzymaniu frekrutacji na nowy rok akademicki podała rzecznik Politechniki Wrocławskiej, Agnieszka Niczewska, która w rozmowie z Dziennikiem powiedziała:

– Nowa ustawa o szkolnictwie wyższym nie przewiduje istnienia zamiejscowych wydziałów, takich jak te we wspomnianych miastach. Zapadła zatem decyzja o wygaszaniu tych wydziałów. Oczywiście nie możemy tego zrobić z dnia na dzień, dlatego, że są tam studenci, pracownicy i tak dalej.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 8 marca 2019 17:34
`