Zmarł Tomasz Wojnar „Siwy”, wokalista legendarnej grupy Defekt Muzgó

12 kwietnia 2018 14:36. Tomasz "Siwy" Wojnar podczas koncertu Defektu Muzgó na Przystanku Woodstok w 2017 roku. Screen youtube.
Tomasz "Siwy" Wojnar podczas koncertu Defektu Muzgó na Przystanku Woodstok w 2017 roku. Screen youtube.

Tematy: 


Dziś (12.04.2018 r.) zmarł Tomasz Wojnar, ps. Siwy, wokalista i jeden ze współtwórców legendarnej, wałbrzyskiej grupy punkowej Defekt Muzgó. Artysta od jakiegoś czasu zmagał się z chorobą, zmarł w szpitalu.

– Ciężko mi w to uwierzyć, znaliśmy się prawie 30 lat – powiedział o „Siwym” jego przyjaciel z Defektu, Krzysztof „Heban” Migdał. – Siwy przyszedł do zespołu kiedy miał 17 lat. Od początku garnęło go do muzyki, był ambitny… zaczął pisać teksty i został, ciężko powiedzieć, że liderem, bo chyba nigdy kogoś takiego w Defekcie nie było, ale frotmenem zespołu. Potem ułożyło się jak się ułożyło, nie każdy poradził sobie z rockendrollowym życiem. Kilka miesięcy temu przy okazji koncertu „Sedesu”, z którym Siwy ostatnio grał, w klubie Apropos wspólnie zaśpiewaliśmy „Jolkę”… nikt nie przypuszczał wtedy, że to ostatni raz. 

Tomasz Wojnar, pseud. Siwy, Sivy urodził się 15 czerwca 1965 w Wałbrzychu. Był wokalistą i gitarzystą punkrockowym, autorem tekstów piosenek i liderem zespołu Defekt Muzgó. Współpracował z Para Wino z którym nagrał i wydał album Zjednoczona Europa oraz Pokolenie ’80. Ostatnio wystąpił gościnnie w projekcie Nullizmatyka.

REKLAMA

Pogrzeb „Siwego” w sobotę o godzinie 14:00 na cmentarzu przy ul. Moniuszki.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 12 kwietnia 2018 14:36
`